Projekty domów HouseCollection

Decyzja o budowie własnego domu jest jednym z ważniejszych życiowych sprawdzianów. Podjęcie jej skutkuje wieloma nowymi wyzwaniami przez co najmniej kilka lat, a pierwszym z takich wyzwań jest rozsądne ustalenie jakiego domu konkretnie potrzebujemy.

Zanim zdecydujemy się na rozpoczęcie budowy domu powinniśmy ustalić jego pożądaną wielkość, ilość pomieszczeń i ich charakter oraz wielkość rodziny, która ma w nim zamieszkać zarówno bezpośrednio po ukończeniu budowy jak i w dalszej perspektywie. Wszystkie te czynniki są niezwykle istotne podczas sporządzania planu domu i będą bezpośrednio wpływać na komfort życia jego mieszkańców.

To właśnie projekt jest pierwszym etapem na drodze do realizacji marzeń w postaci własnego domu. Profesjonalny architekt potrafi być przewodnikiem po zawiłościach związanych z wyborem wielkości domu i jego stylu, aż po rozstaw i funkcje poszczególnych pomieszczeń.

Już na początku dobrze jest zdecydować czy dom ma być parterowy, piętrowy, wolnostojący lub w zabudowie szeregowej, bądź możliwy do rozbudowy w późniejszym terminie. To samo dotyczy podpiwniczenia budynku, które wprawdzie znacznie straciło na popularności, ale w przypadku małej działki jest dobrym rozwiązaniem na stworzenie na tym poziomie np. strefy gospodarczej z kotłownią, pralnią, itp. Liczba przyszłych użytkowników nowego domu ma znaczenie w rozplanowaniu ilości i funkcji poszczególnych pomieszczeń z uwzględnieniem ewentualnej strefy do pracy w domu.

Najwygodniejszym rozwiązaniem na początek jest przejrzenie w katalogach i w internecie różnych gotowych projektów domów. Na jednej z takich stron należących do biura projektowego HouseCollectionprojekty domów klasycznych, nowoczesnych i w technologii szkieletowej. Gotowe projekty pozwalają na znaczne obniżenie kosztów we wstępnej fazie inwestycji, dzięki wizualizacjom łatwo wyobrazić sobie umeblowanie wnętrz, a wybieranie z wielu propozycji zawartych w katalogach ułatwia dopasowanie konkretnego projektu do naszych potrzeb.