Przeprowadzka, a transport

Przeglądając jeden z portali ogłoszeniowych natknęliśmy się na mieszkanie do wynajęcia w fantastycznej cenie i w jeszcze lepszej lokalizacji. Umawiamy się na wstępne obejrzenie lokalu, a zaraz potem już wiemy, że to jest to – mieszkanie marzeń. No dobrze, więc trzeba będzie się przeprowadzić i przewieźć wszystkie rzeczy. Brzmi strasznie, ale wcale takie straszne być nie musi. Co więc zrobić by zorganizować transport do przeprowadzki i o czym należy pamiętać?

Przede wszystkim powinniśmy zastanowić się, ile rzeczy do przewiezienia mamy i czy damy radę sobie z tym sam. W przypadku, gdy jest to tylko kilka walizek i nic więcej – bez problemu poradzimy sobie sami, przewożąc wszystko samochodem osobowym. Schody zaczynają się dopiero wtedy, gdy musimy przetransportować ciężkie i duże gabarytowo meble, w dodatku masę innych rzeczy, które również mało miejsca nie zajmują. Oczywiście jeśli nowe mieszkanie nie jest daleko – możemy zrobić kilka kursów. Częściej jednak decydujemy się na wynajęcie firmy transportowej, która pomoże nam w całej przeprowadzce. Oczywiście jest to dużo wygodniejsze – nie musimy się już martwić, czy nasze łóżko się rozkłada na takie elementy, które zmieszczą się do samochodu osobowego. O czym należy pamiętać, decydując się na wynajęcie firmy organizującej przeprowadzki?

Firmy zajmujące się przeprowadzkami posiadają samochody różnej wielkości i gabarytów. Możemy wynająć vana, albo ciężarówkę – wszystko w zależności od potrzeb. I tutaj właśnie musimy zadać sobie pytanie, jakiej wielkości samochodu będziemy potrzebować, by wszystko się bez problemu zmieściło za jednym razem. Oczywiście niektórzy zamawiają większy samochód bez zastanowienia, ale to wiąże się z kolei z większymi kosztami.

Zanim zdecydujemy się na konkretną firmę warto sprawdzić opinie klientów, którzy już korzystali z usług danej firmy. Nie jest to bez znaczenia, gdyż zazwyczaj musimy wyprowadzić się konkretnego dnia, a co jeśli nikt nie przyjedzie? Warto więc upewnić się wcześniej, że wszystko będzie w porządku i zaufać tym, którzy już mieli doświadczenie z daną marką. W tym celu warto wykorzystać internet i wyszukiwarkę.

Również warto porównać ceny samego wynajmu. Jedna firma zaproponuje nam wydawać by się mogło atrakcyjną cenę, a może okazać się, że w drugiej firmie cena będzie o 100 czy 200 zł niższa.

Jak już znajdziemy odpowiednią firmę z dobrymi warunkami i odpowiednim pojazdem – powinniśmy umówić się na konkretny dzień i konkretną godzinę. Jest to sprawa o tyle ważna, że zazwyczaj mamy konkretny dzień, w którym musimy zdać mieszkanie. W tym przypadku nie ma mowy o żadnych opóźnieniach – warto więc umówić się z firmą nieco wcześniej, by mieć pewność, że na pewno zdążymy ze wszystkim na czas.

Zanim jednak zorganizujemy sobie transport – musimy zorganizować i popakować wszystkie rzeczy, które musimy ze sobą zabrać. Nie jest to łatwe, bo zazwyczaj rzeczy do spakowania jest multum. Natomiast lepiej jest zabrać się za to wcześniej i poświęcić 10 minut dziennie na pakowanie jednego kartonu, niż zostawiać wszystko na ostatni moment i mieć ich do spakowania kilkadziesiąt.

Szybkie przeprowadzki w Krakowie tylko z nami.