Recepcja – jak ją urządzić?

Recepcja to jedno z ważniejszych pomieszczeń w każdej firmie. To miejsce, które w pierwszej kolejności oglądają nasi klienci i kontrahenci, jako takie powinno więc być szczególnie reprezentacyjne. Z drugiej strony recepcja powinna być też funkcjonalna, tak by obsługujący ją pracownicy mieli zapewnione jak najwygodniejsze warunki do pracy. Jak połączyć oba te wymagania?

Recepcja w firmie

Przede wszystkim pomieszczenie, w którym znajduje się recepcja należy podzielić na kilka stref. Należy wydzielić obszar dla gości i dla pracowników. Przejście do dalszej części budynku powinno być możliwie szerokie i komfortowe. Jeśli to możliwe, dobrze jest zadbać także o miejsce, w którym zostaną wyeksponowane dyplomy i nagrody zdobyte przez firmę – to doda jej prestiżu.

Część dla gości powinna być wyposażona w wygodne kanapy i stolik. W ten sposób klienci będą mogli oczekiwać na spotkanie w komfortowych warunkach.

Część dla pracowników musi być natomiast wyposażona w meble do przechowywania dokumentów i długą ladę lub biurko, na którym znajdzie się miejsce dla komputera, telefonu i innych sprzętów, których używają pracownicy. Najlepiej jeśli będzie ono ustawione tak, by uniemożliwić osobom postronnym zaglądanie do komputera czy wypełnianych dokumentów.