Rolety – jak je wybierać?

rolety

Rolety to świetny sposób na zapewnienie sobie niezbędnej intymności w mieszkaniu. Odgradzają nas od nadmiernej ilości światła i od wścibskiego wzroku przechodniów. Mnogość różnorodnych wzorów i kolorów, w których występują stwarza bardzo szerokie możliwości aranżacyjne.

 

roletyPrzy wybieraniu rolet należy kierować się zasadą, że powinny one nie tylko spełniać praktyczne zadanie, ale i stanowić ozdobę naszego wnętrza. W związku z tym powinniśmy zadbać o to, by ich styl był dostosowany do pozostałych elementów aranżacji.

 

Warto zwrócić uwagę również na sposób mocowania rolety. Niektóre z nich wystarczy zamocować wyłącznie na ramie okna, bez potrzeby wiercenia w ścianie, czy wbijania gwoździ, co z pewnością stanowi ich dodatkowy atut. To doskonałe rozwiązanie w przypadku osób, które mieszkają w wynajmowanych mieszkaniach i nie mogą pozwolić sobie na wprowadzanie zbyt wielu zmian we wnętrzu.
Ciekawym rozwiązaniem są także rolety wyposażone w system smart-roll. Zamiast tradycyjnego sznurka, czy koralików, w które wyposażona jest zdecydowana większość rolet, wyposażono ją w specjalną sprężynę, dzięki której zwijanie rolet przebiega szybciej i o wiele płynniej.