Safari na ścianie? To możliwe!

Nie trzeba od razu decydować się na gruntowny remont mieszkania, by szybko i za nieduże pieniądze odmienić jego wygląd. Wystarczy jedynie zmienić parę elementów dekoracyjnych i aranżacja pomieszczenia nabiera zupełnie nowego wyrazu.

Doskonałym pomysłem na odświeżenie wystroju mieszkania jest zastosowanie dekoracyjnych naklejek na ścianę bądź oryginalnych pod względem wzornictwa szablonów malarskich.

Naklejki dekoracyjne i szablony malarskie
Bogate wzornictwo dostępnych w sprzedaży naklejek oraz szablonów malarskich bez problemu pozwala na dobranie modelu wzorem idealnie dopasowanego do pomieszczenia , w którym mają znaleźć zastosowanie. W ofercie sprzedaży polecane są nie tylko modele o urozmaiconym wzornictwie, ale również wielkości oraz materiału z jakiego zostały wyprodukowane. Tego rodzaju dekoracje doskonale sprawdzają się w salonach, pokojach dziecinnych, sypialniach, kuchniach, a nawet w łazienkach. Wystarczy jedynie oczami wyobraźni dopasować je do pozostałych elementów aranżacyjnych, by nie do poznania zmienić harmonijny wystrój całego mieszkania.

Zastosowanie zarówno naklejek na ścianę jak i szablonów malarskich nie wymaga korzystania z usług fachowców w tej dziedzinie ani posiadania wyjątkowych umiejętności. Każdy, samodzielnie może podjąć się dekoracji ścian przy ich zastosowaniu. Dostępne w sprzedaży naklejki dekoracyjne są bardzo wytrzymałe i ich wykorzystanie na długie lata może odmienić wygląd każdego pomieszczenia.

Oryginalny klimat – motywy roślinne i zwierzęce na ścianie
Naklejki na ścianę nie muszą mieć klasycznego wzoru. Producenci wprowadzają na rynek sprzedaży bardziej odważne zarówno pod względem kolorystycznym jak i oryginalności wzornictwa modele, które pozwalają stworzyć niepowtarzalne pod względem wyrazu wnętrze. W ofercie każdy bez większego problemu znajdzie naklejki inspirowane pięknem przyrody, do złudzenia przypominające meble, a nawet naklejki fotograficzne, które tworzą na ścianach wyjątkowo ciekawe, a zarazem dość niebanalne obrazy.

Cieszące się największą popularnością na dzisiejszym rynku naklejki inspirowane florą i fauną sprawdzają się niemal w każdym pomieszczeniu przenosząc jego mieszkańców do alejek spokojnego parku bądź leśnego zacisza. Osoby oczekujące większych wrażeń mogą zdecydować się na stworzenie domowego safari dekorując ściany pokoju szablonami malarskimi w kształcie afrykańskich zwierząt. Z kolei niewielkie pomieszczenia można optycznie powiększyć dekorując jego ściany naklejkami w kształcie mebli bądź fototapetami przedstawiającymi krajobraz. Niejednego gościa zaskoczy naklejona na ścianie antyczna sofa, stolik z lampą bądź tapeta przedstawiające romantyczną uliczkę z latarniami za oknem.

Niezwykle trafnym pomysłem na stworzenie wręcz bajkowej aranżacji pokoju dziecięcego jest zastosowanie na jego ścianach właśnie dekoracyjnych naklejek. Ich bogate wzornictwo pozwala dopasować tworzoną scenerię wnętrza do wieku i gustu dziecka. Ścianę pokoju malucha może ozdobić zaczarowany ogród pełen pięknych roślin i zwierząt, a na ścianach pokoju nastolatka może bez problemu pojawić się ulica z wysokimi budynkami biurowymi bądź paryska wieża Eiffla.

Zarówno naklejki dekoracyjne jak i szablony malarskie mogą również w szybki sposób dodać niepowtarzalnego klimatu każdej kuchni. Do tego rodzaju pomieszczeń producenci polecają modele przedstawiające przepisy kuchenne czy kubki z parującą kawą. Mogą pojawić się nie tylko na wolnej przestrzeni ściany, ale również na samych meblach. W niewielkich pomieszczeniach doskonale sprawdzą się również naklejki przedstawiające meble bądź sprzęt kuchenny.

Szukasz inspiracji? Zajrzyj do sklepu internetowego Szablon Studio oferującego szablony malarskie i naklejki dekoracyjne na ścianę.