Sekret udanej pizzy

Dobra pizza to uczta dla podniebienia. Choć obecnie możemy korzystać z wielu różnorodnych miejsc, oferujących pizzę, to jednak smak tego dania nie zawsze jest taki sam.

Prawdziwa włoska pizza

Wiele osób twierdzi, że jedyną smaczną pizzę, można zjeść tylko i wyłącznie we Włoszech, które znane są z najlepszej pizzy. Warto jednak wspomnieć, że okrągłe placki z ciasta, z różnorodnymi dodatkami znane były już wszystkim kulturom starożytnym. Pierwsze lokale oferujące pizze we Włoszech powstały w XVIII wieku i cieszyły się dużą popularnością.

Pierwsze znane pizze z złożone były z ciasta, przypraw oraz sera. Dopiero po pojawieniu się we Włoszech pomidorów zaczęto wykorzystywać do pizzy sos pomidorowy.

Klasyczne pizze

Choć początkowo pizza była złożona z ciasta, sosu pomidorowego, przypraw i sera, to bardzo szybko zaczęły powstawać jej ulepszone wersje. Do klasycznych już pizz należą pizza margherita nazwana tak na cześć królowej Małgorzaty Sabaudzkiej przez Raffaela Esposito oraz pizza marinara, złożona z ciasta, pomidorów, oregano, czosnku i oliwy.

Dla każdego coś dobrego

Obecnie pizze mają wiele różnych wariantów, wśród których możemy wybrać ten, który najbardziej lubimy. Choć prawdziwa włoska pizza wrocław powinna mieć cieniutkie i kruche ciasto, to są jednak zwolennicy także pizzy na grubym, puszystym cieście. To, co znajdziemy na cieście zależy od twórców menu pizzerii lub też od naszej pomysłowości. Coraz więcej osób bowiem decyduje się na zrobienie pizzy w domu. Jeżeli to tych osób należysz, to pamiętaj, że warto kupić specjalną mąkę do pizzy typu zero. Dzięki niej osiągniesz pożądaną kruchość ciasta. Należy też pamiętać o odpowiednim wyrobieniu ciasta. Eksperci w tej dziedzinie mówią, że ciasto na pizzę jest dobre wówczas, gdy zaczynają boleć ręce. Jeśli pizza często gości na twoim stole, to warto zaopatrzyć się w kamień do pieczenia pizzy. Dzięki niemu już po kilku minutach pieczenia pizza będzie idealnie upieczona.

Popularność włoskiego przysmaku jest tak duża, że pizza stała się niemal daniem uniwersalnym, które zjemy prawie w każdym zakątku świata. Cienki placek, pachnące pomidory, ciągnący się ser i ulubione dodatki – wystarczy o tym pomyśleć, by ciekła nam ślinka.