Serwery poleasingowe

Serwery poleasingowe należą do dużej grupy sprzętu poleasingowego, który znajduje coraz większe rzesze zwolenników.

Luka na rynku powstaje najczęściej na skutek zakończenia okresu leasingu przez leasingobiorcę, lub niemożność wykupu danego sprzętu. Tworzy to intratne okazje dla osób poszukujących wysokiej jakości sprzętu w rozsądnych cenach.

Jakie serwery poleasingowe można znaleźć na aukcjach?

Na licytacjach poleasingowych można znaleźć przede wszystkim wysokiej jakości serwery rackowe, które przeznaczone są do montażu w szafie przemysłowej. Najwyższy poziom wydajności i unifikacja wymiarów sprawia, że serwery poleasingowe rackowe znajdują swoje zastosowanie w przedsiębiorstwach i centrach danych. Do ich największych atutów bez wątpienia należy zaliczyć dużą koncentracje mocy obliczeniowej na stosunkowo niewielkiej przestrzeni.

Serwery poleasingowe… również z gwarancją!

W ofercie znanych portali i firm z branży poleasingowej można znaleźć najwyższej jakości serwery poleasingowe, które spełniają normy i standardy jakości. Jest to możliwe przede wszystkim dzięki dystrybucji sprzętu światowych marek.

Na portalach aukcyjnych można znaleźć między innymi sprzęt firm Dell, HP, czy IBM/Lenovo w różnych konfiguracjach. Począwszy od liczby procesorów, przez liczbę rdzeni i wątków procesora, aż do rozmiaru pamięci, dysku, rodzaju napędu optycznego, czy karty graficznej. Tak bogata oferta sprawia, że każdy zainteresowany znajdzie coś pasującego do swoich preferencji. Decydując się na zakup sprzętu renomowanej marki możemy liczyć przede wszystkim na wysoką jakość podzespołów, niezawodność i możliwość wieloletniego użytkowania – nawet w przypadku sprzętu eksploatowanego przez firmę komputerową w formie leasingu.

Przed zakupem warto uzyskać niezbędne informacje na temat serwera poleasingowego, a także skonsultować się ze sprzedawcą w sprawie stanu faktycznego serwera. Na bazie tych informacji można podjąć rozsądną decyzję o zakupie serwera poleasingowego.