Serwowanie alkoholu z klasą

Coolery do wina

Coolery do winaSerwowanie alkoholu wymaga odpowiedniej oprawy. Oczywiście, że można po prostu pić piwo z puszki, jednak podawanie wina uprzednio schłodzonego w coolerze w starannie dobranych kieliszkach wydaje się być o wiele lepszym rozwiązaniem. Warto więc zaopatrzyć się w kilka kompletów kieliszków do różnych napojów alkoholów.

Serwowanie alkoholu – zasady

Najbardziej podstawowy zestaw to kieliszki do szampana, białego i czerwonego wina oraz do koniaku. Oprócz tego przy serwowaniu alkoholi bardzo przydatne okazują się też coolery do chłodzenia. Zwykle mają one postać wiaderek wypełnianych lodem, w którym następnie umieszcza się butelkę.

Tego typu wiaderka do wina pozwalają na utrzymanie go w stałej, odpowiednio niskiej temperaturze. Coraz częściej spotyka się też nowoczesne wiaderka, które zamiast zwykłego lodu mają specjalny wkład chłodzący. Wkład umieszcza się w lodówce lub zamrażarce, a następnie wkłada go do wiaderka. Tego typu coolery są w stanie utrzymywać temperaturę znacznie dłużej od klasycznych wiaderek.

Oprócz funkcjonalności powinniśmy zwracać uwagę także na wygląd wiaderka. Cooler powinien prezentować się odpowiednio stylowo i elegancko, tak byś mógł ustawić go na stole nawet przy najbardziej uroczystych okazjach.

Twoi goście z pewnością docenią ten drobny gest, który znacznie podnosi przyjemność z picia alkoholu!