Skąd wziąć pieniądze na remont?

Od czasu do czasu każde mieszkanie wymaga remontu. O ile dysponujemy oszczędnościami, które możemy przeznaczyć na ten cel, przeprowadzenie go nie powinno stanowić większego problemu. Skąd jednak wziąć pieniądze, gdy nasze konto świeci pustkami?

Jeśli w grę wchodzi gruntowny remont, pochłaniający dużo środków, najlepszym rozwiązaniem wydaje się być skorzystanie z kredytu hipotecznego. Wbrew powszechnej opinii można go bowiem wykorzystać nie tylko na zakup mieszkania czy budowę domu. Aby móc skorzystać z kredytu hipotecznego na remont, musimy dysponować dokumentem, który potwierdza, że obiekt, który będziemy remontować należy do nas. Po zaciągnięciu kredytu dom lub mieszkanie staje się jego zabezpieczeniem. Kredyt może być wykorzystany wyłącznie na remont, a z każdej wydanej złotówki będziemy musieli rozliczać się przed bankiem. Możemy w zamian liczyć na atrakcyjne oprocentowanie.

Inne rozwiązanie to pożyczka gotówkowa. Finansując remont z pożyczki nie będziemy musieli gromadzić faktur i rachunków na produkty związane z remontem. Niewątpliwą zaletą pożyczki jest też minimum formalności, których trzeba dopełnić w związku z jej zaciąganiem, a tym samym krótszy czas oczekiwania na pożyczone pieniądze.