Skąd wziąć środki na remont?

Kiedy decydujemy się na remont, zwykle dysponujemy ograniczonym budżetem. Nie jest łatwo zrealizować wszystkie swoje pomysły na stylizacje, gdy musimy dwa razy oglądać każdą złotówkę, zanim ją wydamy. Co zrobić, by nieco powiększyć swój remontowy fundusz i urządzić mieszkanie tak, by odpowiadało wszelkim naszym wymaganiom?

Warto pomyśleć o sprzedaniu rzeczy, których już nie potrzebujemy. W każdym domu można znaleźć przedmioty, które zalegają miesiącami nikomu niepotrzebne. Remont to dobra okazja, by nareszcie się ich pozbyć. Przejrzyj szafy, strych i piwnicę, a z pewnością uda Ci się stworzyć pokaźną kolekcję rzeczy na sprzedaż.

Kiedy wybierzesz już przedmioty, których chcesz się pozbyć, pozostaje jeszcze wybór formy sprzedaży. Najprostszym rozwiązaniem jest zorganizowanie wyprzedaży garażowej. To bardzo popularna forma sprzedaży zbędnych przedmiotów na Zachodzie. Być może uda Ci się namówić do wspólnej akcji sąsiadów, dzięki czemu Wasza wyprzedaż będzie miała szerszy zasięg.

Wybrane przedmioty możesz też sprzedawać za pośrednictwem portali aukcyjnych. Wystarczy, że zrobisz im dobre zdjęcia i zaopatrzysz je w przekonujący opis. Później wystarczy czekać, aż zainteresowani kupnem złożą ofertę, która będzie Cię satysfakcjonowała.