Skuteczne pranie tapicerki meblowej

Kupując meble, zwłaszcza komplety wypoczynkowe czy kanapy, staramy się kierować nie tylko ich ładnym wyglądem, lecz także ich praktycznością. Meble tapicerowane mają to do siebie, że ich czyszczenie wymaga zastosowania odpowiednich preparatów i dbałości o to, by nie przemokły.

Jak zadbać o meble tapicerowane?

Aby meble tapicerowane zachowały swój ładny wygląd należy o nie odpowiednio zadbać. Przede wszystkim należy pamiętać, aby regularnie je odkurzać. Kurz, okruszki jedzenia czy sierść mogą zostać wtarte w tkaninę obiciową, co zepsuje walor dekoracyjny mebli tapicerowanych i sprawi, że stracą one swój wygląd. Na bieżąco należy również usuwać plamy, które powstaną na meblach. Warto pamiętać, że niektóre plamy mogą mocno wniknąć w tkaninę, tak, że ich doczyszczenie stanie się niemożliwe. Plamy z atramentu, długopisu, wina, kolorowych mazaków, tłuszczu czy czekolady warto od razu wyczyścić, używając odpowiednich środków czyszczących. 

Regularne czyszczenie i konserwacja

Oprócz regularnego odkurzania mebli tapicerowanych i usuwania plam, warto zadbać także o regularne pranie mebli tapicerowanych i ich odpowiednią konserwację. Można zrobić to samemu, używając preparatów przeznaczonych do prania mebli tapicerowanych, jednak należy robić to ostrożnie, aby nie dopuścić do przemoczenia tkaniny obiciowej. Lepszym rozwiązaniem będzie zlecenie wykonania tej czynności profesjonalnej firmie, która zajmuje się czyszczeniem obić. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że meble tapicerowane będą czyste i piękne jak w dniu zakupu. 

Meble tapicerowane w firmie…

Regularne pranie tapicerki meblowej Wrocław jest ważne zwłaszcza w miejscach, w których przewija się wiele osób, na przykład w pomieszczeniach reprezentacyjnych firmy. Warto, by meble, stanowiące wyposażenie biura czy sali konferencyjnej były czyste, a także wolne od alergenów i roztoczy. Pranie obić mebli przy użyciu specjalistycznego sprzętu i profesjonalnych środków czyszczących zapewni ich czystość, świeży zapach i usunie mikroorganizmy, które się na nich znajdują. Dobrze przeprowadzona procedura prania tapicerki meblowej powoduje, że tkanina obiciowa jest zaimpregnowana, dzięki czemu zanieczyszczenia nie wnikają w nią ponownie zbyt szybko. 

… i w domu

Jeżeli na ulubionej kanapie zaczną pojawiać się plamy, to nie warto czekać, ale od razu skorzystać z możliwości wyczyszczenia mebla. Jeżeli w domu znajdują się małe dzieci lub zwierzęta, które także korzystają z mebli tapicerowanych, to warto czyścić je przynajmniej dwa razy w roku. Szczególną dbałość o czystość tapicerki należy także przedsięwziąć, jeżeli w domu mieszka alergik, uczulony na pleśń lub roztocza. Często jedno i drugie jest niewidoczne gołym okiem, a jednak może znajdować się na naszych meblach i szkodzić zdrowiu mieszkańców. Warto pamiętać także o tym, że profesjonalne pranie mebli tapicerowanych likwiduje brzydkie zapachy, na przykład moczu, wymiocin, skisłego mleka czy dymu tytoniowego. 

Odpowiednia pielęgnacja mebli tapicerowanych jest gwarancją na długie użytkowanie mebla oraz utrzymanie ładnego wyglądu jeszcze na długo od momentu zakupu.

Cleanin Systems
Artykuł został przygotowany przez firmę cleaning-systems.pl/ specjalizującej się w praniu tapicerek meblowych i samochodowych.