Sofa czyli centralny punkt salonu

Sofa- centrum dowodzenia każdego salonu. Mebel kluczowy nie tylko z punktu widzenia aranżacji wnętrza, ale też wygody użytkowania. Salon bez sofy jest niepełny. Ale jak wybrać tę idealną? Jak w gąszczu sof oferowanych na rynku odnaleźć tę jedyną?

Jak wybrać sofę idealną?

Bez wątpienia najwięcej czasu spędzamy w salonie, a konkretniej w salonie na kanapie. To tu przyjmujemy gości, to na niej oglądamy telewizję, to na sofie się relaksujemy. Jest po prostu niezbędna i nikt nie wyobraża sobie salonu bez odpowiedniej sofy. Idealna powinna być estetyczna ale też funkcjonalna, efektowna ale praktyczna- jak pogodzić te wszystkie cechy w jednym meblu?
Konieczne jest całościowe podejście do problemu. Na początku powinniśmy sobie odpowiedzieć na pytanie czy sofa ma być rozkładana czy też nie. Kolejne zagadnienie to określenie miejsca gdzie sofa ma stać i jaką przestrzenią dysponujemy. Czy możemy pozwolić sobie na sofę narożnikową czy raczej prostą, a może odpowiednia dla nas będzie sofa modułowa?
Ostatnio bardzo popularne są sofy trzyosobowe, to taki model, który nie zajmuje zbyt dużo miejsca a jest bardzo praktyczny i ładnie się prezentuje. Dziś już praktycznie wszystkie sofy mają podłokietniki co jest bardzo wygodne, jednak ogranicza też możliwość dostawienia kolejnego modułu.
Modele rozkładane są idealne do niewielkich mieszkań, w dzień złożone zajmują mało przestrzeni, a gdy potrzeba mogą służyć jako łóżko.
Tradycyjnie utarło się, że sofy narożne najlepiej sprawdzają się w dużych salonach- nie do końca jest to prawda. Dobrze dobrany narożnik, niezbyt masywny, może też być ozdobą mniejszego salonu a z pewnością zaskoczy swoją pojemnością i funkcjonalnością.
Narożna kanapa jest bardzo funkcjonalna i łatwo ją zaaranżować, przy narożniku łatwo wkomponować stolik kawowy, do którego każdy bez problemu dosięgnie, niezależnie od tego, w którym miejscu na kanapie siedzi.

Jaki materiał na sofę sprawdzi się najlepiej?

Wybierając materiał na sofę, warto zastanowić się nad naszym stylem życia, czy z sofy korzystać będą wyłącznie dorośli czy również dzieci czy zwierzaki domowe. Wybierać można z pośród wielu materiałów na przykład: skóry, skóry ekologicznej, ale można też wybrać modele pikowane. Decydując się na wybór konkretnego materiału warto dopasować go do stylu w jakim urządzony jest salon, tak aby całość tworzyła dopasowaną i spójną stylistycznie całość.
Decydując się na model skórzany, wybieramy powiew elegancji ale też nutkę chłodu, z kolei wyrazista tapicerka pozwoli stworzyć oryginalną aranżację, może się jednak szybko znudzić. Welur w wersji tapicerowanej kanapy wprowadzi do wnętrza odrobinę luksusu i klasy. Decydując się na sofę tapicerowaną, często mamy możliwość indywidualnego zaprojektowania mebla ponieważ mamy wpływ na wybór tkaniny, koloru oraz odcienia nóżek mebla.

Wybierając sofę weźmy pod uwagę ile osób ma z niej korzystać, czy salon jest miejscem gdzie spożywamy posiłki i lepsza dla nas będzie sofa wykonana z tkaniny plamoodpornej czy raczej zależy nam na elegancji i wybierzemy sofę skórzaną. W każdym przypadku najważniejsze aby na sofie usiąść i sprawdzić czy aby na pewno jest nam wygodnie.

Szukasz inspirujących sof? Sprawdź sklep https://www.home-sofa.pl/pl/