Spiżarnia – jak ją urządzić?

Jeśli dysponujesz osobną spiżarnią, możesz uznać się za szczęściarza. Wiele osób marzy o tym, by posiadać własną spiżarnię, w której można przechowywać przetwory i zapasy różnych produktów. Aby spiżarnia dobrze nam służyła, trzeba odpowiednio ją zagospodarować. Dobrze dobrane wyposażenie sprawi, że nawet niewielka spiżarnia będzie bardzo pojemna.

Podstawa to półki. Najlepiej, jeśli będą rozmieszczone na całej długości i szerokości ściany. Na najwyższych półkach będziesz mógł przechowywać zapasy i produkty, z których rzadko korzystasz. Te w zasięgu rąk warto przeznaczyć na produkty, których używasz najczęściej.

Nawet wolna przestrzeń na drzwiach do spiżarni może być efektywnie zagospodarowana. Wystarczy, że umieścisz na nie specjalne półki – kosze do przechowywania lekkich produktów, na przykład przypraw.

Produkty powinny być przechowywane tak, by łatwo je rozpoznać. Zamiast przechowywać je w oryginalnych opakowaniach, możesz umieścić je w przezroczystych słoikach i pojemnikach, opatrzonych odpowiednimi etykietami. Dzięki przezroczystym opakowaniom szybko zorientujesz się też, który z produktów się kończy i wymaga uzupełnienia.

Jeśli będą jednorodne i ładnie ozdobione, Twoja spiżarnia będzie nie tylko funkcjonalna, ale i bardzo ładna.