Spiżarnia – warto ją mieć

Niemal każda gospodyni domowa twierdzi, że jej kuchnia jest za mała. Trudno pomieścić w szafkach wszystkie niezbędne produkty, urządzenia i sprzęty, szczególnie jeśli mamy tendencję do robienia zapasów. W takiej sytuacji rozwiązaniem okazuje się zaaranżowanie spiżarni.

 

Jeśli tylko masz taką możliwość, dobrze jest przeznaczyć na spiżarnię osobne, niewielkie pomieszczenie. Z racji małej powierzchni powinno być ono starannie zagospodarowane. Najbardziej praktyczne jest zwykle zamówienie mebli wykonywanych na wymiar. Co bardzo ważne, nie muszą one mieć frontów. Otwarte półki są znacznie wygodniejsze w użytkowaniu, a jako że spiżarnia to zamknięte pomieszczenie, zarezerwowane wyłącznie dla domowników nie musisz przejmować się nawet tym, że od czasu do czasu wkradnie się do niego bałagan.

 

Inne rozwiązanie, które sprawdza się szczególnie dobrze w przypadku mieszkań to urządzenie spiżarni we wnęce. Wystarczy zabudować ją zwykłymi drzwiami od szafy, które wkomponują się w wystój pomieszczenia, a wewnątrz rozmieścić półki. Jeśli wnęka jest odpowiednio duża, możesz nawet stworzyć spiżarnię z prawdziwego zdarzenia, taką, do której będziesz mógł wchodzić.