Sposoby na porządek w kuchni

Projektując wystrój swojej kuchni, powinniśmy mieć na uwadze nie tylko względy estetyczne, ale i praktyczne. Warto zastosować kilka trików, które pomogą nam w utrzymaniu czystości w kuchni.

 

Przede wszystkim warto zaopatrzyć się w ładne podkładki na stół. Ułożone na obrusie skutecznie zabezpieczą go przed zabrudzeniami. Wyczyszczenie podkładki przebiega znacznie szybciej i wymaga mniej pracy niż pranie całego obrusu.

 

Warto też wyrobić w sobie nawyk nakładania fartuszka przy przygotowywaniu posiłków. Nie wiedzieć czemu, wiele osób ma do niego silną awersję. Tymczasem fartuch jest w stanie skutecznie osłonić nasze ubrania przed zabrudzeniami, oszczędzając nam tym samym mnóstwo pracy przy ich praniu. Szeroki wybór ładnych fartuchów dostępnych w sklepach zaspokoi nawet najbardziej wygórowane wymagania.

 

W kuchni musi także panować bezwzględny porządek. Każda rzecz musi mieć swoje miejsce. Warto więc przygotować osobne słoiczki na przyprawy, czy umieścić w szufladach specjalne przegródki. To detale, ale właśnie dzięki nim nasza kuchnia będzie prezentowała się zawsze czysto i schludnie, nawet jeśli nie będziemy mieli czasu na gruntowne porządki. Wystarczy pamiętać o odkładaniu rzeczy na miejsce.