Spray odblskowy – Lunar Pro, dlaczego powłoka odblaskowa to najlepszy sposób na widoczność po zmroku?

Zastanawiasz się nad sposobem na zwiększenie widoczności swojej czy Twojego dziecka po zmroku? Pierwszym Twoim skojarzeniem będzie zapewne opaska odblaskowa – to najczęściej stosowany sposób zapewnienia pieszemu bezpieczeństwa na drodze. Innym powszechnym rozwiązaniem jest odzież odblaskowa. Wydawać mogłoby się, że takie zabezpieczenie wystarczy – jednak każde z tych rozwiązań nie jest wolne od wad. Jakie są ograniczenia stosowania opasek czy kamizelek odblaskowych? I czy istnieje skuteczniejsza metoda na bycie widocznym w świetle reflektorów samochodu?

Spray odblaskowy

Opaski i kamizelki odblaskowe – dlaczego to się nie sprawdza?

Wielu rodziców zakłada swoim pociechom na rękę czy uchwyt od plecaka opaskę odblaskową. Liczymy na to, że dzięki temu nasze dziecko będzie po zmroku doskonale widoczne dla każdego kierowcy auta. Czy jednak wąska, niewielka opaska może zagwarantować stuprocentowe bezpieczeństwo? Rzeczywiście, opaska taka jest widoczna – ale jej niewielkie rozmiary nie zapewniają efektu zauważalnego z daleka podczas deszczu czy mgły. Ponadto wystarczy, że opaska się przesunie lub po prostu zgubi – a wtedy tracimy szansę na bycie widocznymi przy drodze. Większą powierzchnią wyróżnia się kamizelka odblaskowa. Problematyczne może okazać się jednak stosowanie kamizelki u każdego członka rodziny. Ponadto kamizelka nie zapewni widoczności np. wózka dziecięcego.

Okazuje się jednak, że istnieje uniwersalna metoda zapewnienia widoczności po zmroku – to spray odblaskowy. Tego typu innowacyjny preparat może być aplikowany na dowolną powierzchnię – materiał, plastik, gumę, metal. Możemy pokryć nim zarówno elementy nieduże, jak i spore. Wystarczy zaaplikować powłokę kilka minut przed wyjściem i mamy pewność, że będziemy doskonale widoczni w światłach nadjeżdżającego samochodu. Spray odblaskowy można kupić, np. w sklepie internetowym „NanoZakupy.pl”

Zalety ze stosowania powłoki odblaskowej

Powłoka odblaskowa Lunar Pro to preparat, którego nie może zabraknąć w Twoim domu. Możesz rozprowadzić go na odzieży, obuwiu, kasku rowerowym, a także na całym rowerze. Preparat ten znajdzie zastosowanie także w celu uwidocznienia wózka dziecięcego czy szkolnego plecaka. Nietrudno wyobrazić sobie, że zaaplikowanie powłoki odblaskowej na tak znacznej powierzchni to najskuteczniejsza ochrona przed przypadkowym potrąceniem po zmroku.

Zaletą powłoki Lunar Pro – poza wspomnianą uniwersalnością – jest łatwość zastosowania. Wystarczy jedynie rozpylić powłokę na wybranej powierzchni i odczekać, aż wyschnie. Możemy cieszyć się takim zabezpieczeniem bez obawy o deszcz – powłoka wykazuje odporność na wilgoć. Usuniesz ją na drodze prania lub czyszczenia powierzchni. A co najważniejsze – zaaplikowanie powłoki nie wpływa w żaden sposób na wygląd czy funkcjonalność zabezpieczanej powierzchni. Oznacza to, że powłoka Lunar Pro jest niewidzialna w świetle dziennym i nie pozostawia żadnych śladów po zmyciu powłoki.