Stoliki i szafki nocne

Jednym z najważniejszych mebli, które powinny znaleźć się w każdej sypialni, oczywiście za wyjątkiem łóżka, jest stolik nocny. Zanim wybierzemy się na zakupy, warto zorientować się, jakimi kryteriami powinniśmy kierować się przy jego doborze.

899092_bedroomBardzo ważne są chociażby względy estetyczne. Stolik musi dobrze się komponować z pozostałymi elementami wyposażenia i stanowić z nimi spójną całość kolorystyczną. Najlepiej jeśli zamówimy go razem z łóżkiem, tak by stolik pochodził od tego samego producenta i z tej samej kolekcji. Jeśli stolik będzie zamawiany później, należy dopilnować, by był wykonany z takiego samego materiału jak pozostałe meble i miał zbliżony odcień.

Ważne są też względy praktyczne. Najprostsze stoliki składają się z nóżek i prostego blatu, na którym można położyć rzeczy, które chcemy mieć pod ręką w czasie wypoczynku. Czasem pod spodem znajduje się też dodatkowa półka. Jeśli jednak zależy nam na tym, by przechowywać przy łóżku jakieś osobiste drobiazgi, dobrze jest zdecydować się na mebel wyposażony w szufladę lub zamykaną szafkę.

Ostatni ważny parametr to wymiary stolika. Zanim wybierzemy się do sklepu, powinniśmy pomierzyć pokój i zdecydować, jak duży stolik zmieści się przy naszym łóżku. Mebel w żadnym razie nie powinien ograniczać nam swobody ruchów ani utrudniać wchodzenia do łóżka.