Stoły rozkładane – pomysły i inspiracje

Praktyczne stoły rozkładane to meble, które rozwiązują w domu kilka ważnych problemów. Po pierwsze: pozwalają zaoszczędzić miejsce i nie wstawiać np. do kuchni wielkiego stołu, który zajmie w niej większość miejsca. Po drugie: umożliwiają swobodne przyjęcie niespodziewanych gości, bo można je rozłożyć w kilka sekund. Po trzecie: w nowoczesnym wydaniach stanowią świetną ozdobę wnętrza!

Popularne stoły rozkładane

  • Z nogami prostymi (klasyka wnętrzarska) lub projektowanymi na krzyż (stylowo się prezentują)
  • Rozkładane stoły będące połączeniem stali i szkła. Takie modele stołów wybierane są przez nas rzadziej, z racji obawy o to czy podczas ich rozkładania szkło nie pęknie nam w rękach. Efektowne, ale przy pośpiechu – ryzykowne.
  • W całości wykonane z drewna, zarówno na blacie jak i nogach. Eleganckie
  • Łączące sobie drewno + stal – nowoczesna i bardzo popularna opcja do większości dzisiejszych mieszkań. Sprawdza się w zasadzie do każdej stylistyki i aranżacji mieszkania.

Mieszanki kolorystyczne np. stoły z blatami w bieli, granacie, różu, beżach, czerni czy barwach bardzo neonowych. Należy z nimi uważać, żeby dobrze współgrały z resztą mieszkania.

Większość modnych i popularnych stołów rozkładanych (zarówno tych z blatami prostokątnymi, jak i okrągłymi) można kupić w sklepach meblowych, u producentów, ale też na specjalne życzenie zamówić u stolarzy.