Styl eklektyczny

Pojęcie stylu eklektycznego coraz częściej pojawia się w programach telewizyjnych i prasie o tematyce wnętrzarskiej. Urządzenie wnętrza w takim stylu nie jest proste, ale efekt końcowy z pewnością jest wart wysiłku, który musimy w to włożyć.

Styl eklektyczny od A do Z

Wnętrza eklektyczne łączą w sobie kilka różnych, zwykle bardzo odmiennych stylów. Aby uniknąć wrażenia chaosu, dobór poszczególnych elementów powinien być starannie przemyślany i właśnie to sprawia zwykle najwięcej trudności osobom, które chcą samodzielnie stworzyć wnętrze w tym stylu.

Aby uniknąć tego problemu, postaraj się wybrać jeden styl, który będzie dominował w Twoim wnętrzu. Jego dobór to kwestia indywidualnych upodobań, trudno tu więc o jakiekolwiek sugestie. Po wybraniu stylu, możemy skupić się na dobieraniu dodatków. Nie muszą być one utrzymane w jednakowym stylu, nie powinny też nawiązywać do stylu wiodącego. Istotne jest jednak, by utrzymać między nimi jakiś związek – na przykład pod względem kolorystycznym. Dzięki temu całe wnętrze będzie stanowiło spójną całość i unikniemy wrażenia chaosu i przypadkowości.

W stylu eklektycznym ważna jest odwaga do eksperymentowania. To propozycja dla tych, którzy nie boją się śmiałych rozwiązań i wcielania własnych pomysłów w życie.