Świąteczne dekoracje w domu

Przełom listopada i grudnia to dobry moment na zaplanowanie tegorocznych świątecznych dekoracji. Wybór różnego rodzaju akcesoriów świątecznych dostępnych w sklepach jest bardzo szeroki, pozostaje więc wybrać się na zakupy.

W pierwszej kolejności powinniśmy zastanowić się nad kolorystyką, w której w tym roku będą utrzymane nasze dekoracje. Jej dobór jest zwykle podyktowany kolorystyką ozdób choinkowych. Zastanów się, czy chcesz wykorzystać ozdoby, które już posiadasz, czy też zainwestujesz w coś zupełnie nowego. W pierwszym przypadku wybór jest nieco zawężony, ponieważ kolejne kolory będziemy dopasowywać do kolorów bombek i łańcuchów. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by dokupić kilka ozdób w innym, na przykład kontrastującym kolorze. Jeśli w przyszłym roku będziemy chcieli wprowadzić większe zmiany, będzie to doskonały początek ku temu.

 

Po wyborze kolorystyki czas na zakupy. Wśród świątecznych dekoracji oprócz bombek i lampek główną rolę powinny odgrywać świece. Ustawiamy je na świecznikach i wykorzystujemy w świątecznych stroikach. Migotliwe światło świec wprowadzi do naszego domu lub mieszkania magiczną, świąteczną atmosferę i ociepli zimowe wieczory.