Światło w łazience

Oświetlenie w naszych mieszkaniach spełnia dwie funkcję – praktyczną i dekoracyjną. Wybierając lampy i lampki do swojego domu należy zadbać o to, by spełniały obie z nich. Doskonałym przykładem może tu być oświetlenie łazienki.

1382379_led_bulbTak jak w każdym pomieszczeniu i w łazience powinno znaleźć się jedno główne źródło światła oświetlające całe wnętrze. W przypadku łazienki dobrze jest zadbać o to, by żyrandol nie był zbyt duży i nie zajmował zbyt wiele miejsca w pomieszczeniu. To ważne, szczególnie jeśli nasza łazienka nie jest duża.

W dalszej kolejności możemy skupić się na swoich indywidualnych potrzebach. Dodatkowe oświetlenie może okazać się niezbędne chociażby w pobliżu lustra. Dzięki niemu zdecydowanie łatwiej będzie nam wykonać staranny makijaż, czy nałożyć krem na twarz.

Na końcu możemy pomyśleć o walorach estetycznych oświetlenia. Funkcję dekoracyjną spełniają zazwyczaj niewielkie, punktowe źródła światła rozmieszczone w strategicznych punktach łazienki. Możemy wykorzystać je do podświetlenia kabiny prysznicowej, wanny, czy podwieszanego sufitu. Tego rodzaju lampki nie muszą być duże -sprawdzą się nawet pojedyncze diody LED. Ich rolą jest eksponowanie konkretnego fragmentu pomieszczenia.