Szafki łazienkowe – z połyskiem czy bez?

Urządzając łazienkę musimy pomyśleć nad odpowiednimi meblami, które nie tylko spełnią nasze wymagania funkcjonalne, ale także będą zachwycały nas swoim designem przez cały czas. Ostatnimi czasy bardzo modne zrobiły się meble łazienkowe na wysoki połysk. Może to być świetne rozwiązanie dla fanów nowoczesnego wnętrza. Czy jednak najlepsze?

Porządne meble – czyli jakie?

Jak wybrać, abyśmy mieli pewność, że to właśnie to czego oczekiwaliśmy? Zastanówmy się, co jest najważniejsze przy zakupie mebli. Trwałość, jakość, użytkowość oraz wygląd. Tak, to właśnie te cechy decydują o tym, że mebel idealnie nadaje się do postawienia w naszej łazience.

Szafki z połyskiem

Zyskały one popularność nie tylko ze względu na to, że są nowoczesne i dobrze wyglądają. Ich dodatkową cechą jest odporność. Są one wyjątkowo wytrzymałe a dzięki specyficznemu procesowi produkcji – nie straszne są im zarysowania. Uszkodzenia mechaniczne zdarzają się w tym przypadku rzadko. Ponad to producenci oferują spory wybór kolorów oraz tego, jak intensywny ma być połysk. Mogą to być meble o wysokim stopniu połysku, matowe bądź półmatowe. Sprawia to, że każdy może wybrać coś co mu się spodoba. Wadą tego rodzaju szafek jest cena, która często jest wyższa niż innych mebli, o mniejszej wytrzymałości. Związane jest to z kosztami materiałów oraz produkcji a także z tym, że jest produkt stosunkowo nowy i traktowany jako dobro luksusowe.

Bez połysku

Meble te nie tylko są mniej wytrzymałe, ale również nie są aż tak nowoczesne. Łazienka jest miejscem, w którym szafki narażone są często na uszkodzenia mechaniczne, zarysowania bądź zadrapania. Meble bez połysku często nie posiadają warstwy ochronnej w postaci lakieru. Atutem natomiast jest to, że możemy lepiej dopasować szafki do naszych wymagań wizualnych, np. poprzez użycie folii, którą możemy dowolnie zmienić styl mebla, oklejając go nią. W tym przypadku każda szafka wpasuje się w dowolne wnętrze i będzie wyglądała rewelacyjnie. Dodatkowym atutem tego rodzaju mebli jest cena. Za niewielkie pieniądze można bowiem urządzić swoją łazienkę w taki sposób, żebyśmy byli zadowoleni.

Sprawdź meble łazienkowe na http://defra.pl/meble-lazienkowe/.

Co lepsze?

W przypadku szafek łazienkowych ważniejsze jest jednak, aby były one dostosowane do trudnych warunków panujących w pomieszczeniu. Powinny być zatem odporne na uszkodzenia, wilgoć i zarysowania. Te wymagania spełniają natomiast szafki z połyskiem, którym również nie brakuje niczego pod względem estetyki. Dlatego, jeśli chcemy długo cieszyć się ładnymi, niezadrapanymi meblami, warto rozważyć tę opcję i zdecydować się na coś bardziej trwałego. Szafki z połyskiem mogą nam bowiem służyć dłużej i pomimo większej kwoty zainwestowanej na początku, później może okazać się, że nic nie straciliśmy albo wręcz ominą nas dodatkowe koszty spowodowane wymianą mebli po krótkim okresie użytkowania. Na jakości nie warto oszczędzać.

Należy pamiętać jednak o tym, że każdy ma inne potrzeby, inny gust i w związku z tym może podjąć inną decyzję. Priorytety każda osoba ustala sobie sama i według nich powinna wybrać czy woli meble z połyskiem czy też bez niego.