Szczęśliwa pokojówka

Każdy, kto oglądał pokojówkę na Manhattanie ma zaburzoną wizję tego zawodu. Według nas pokojówka to kobieta, która powinna cieszyć się, że wykonuje ten zawód, bowiem w każdej chwili może znaleźć się milioner, który odmieni jej życie. Jej okazja czai się w tajemnicach ukrytych w pokojach hotelowych, dlatego powinna być szczęśliwa, że ma taką, a nie inną pracę. Jednak nikt z nas by się z nią nie zamienił.

Pokojówki wykonują bardzo dużo pracy po to, aby nam w trakcie urlopu było cudownie. To one po cichu dbają o to, aby nigdy nie zabrakło w toalecie papieru, aby ręczniki zawsze były czyste, a brudne trafiły do pralni. Wracamy do pokoju hotelowego po długim dniu na plaży, a łóżka mamy pościelone, barek uzupełniony, włosy z podłogi uprzątnięte, kosze na śmieci opróżnione, a cały pokój pachnie świeżością. A to dlatego, że podczas gdy nas nie było, ktoś zadbał o te wszystkie szczegóły łącznie z wywietrzeniem czterech kątów, w których się relaksujemy. Powinniśmy być wdzięczni za to właśnie pokojówką.

Sprawna i szybka praca – tylko z wózkiem hotelowym

Ogromnym ułatwieniem w codziennej pracy pokojówek są wózki hotelowe. Dzięki nim osoby, które sprzątają hotel zawsze mają wszystko przy sobie i nie muszą dwa razy wracać się w to samo miejsce. Mają pod ręką papier toaletowy oraz wszystkie detergenty, które pozwolą w jednej chwili wyczyścić wszystkie plamy. Dodatkowo mają też schowany zapas ręczników, szlafroków oraz ścierek, które zawsze są potrzebne podczas codziennego obchodu pięter w hotelu. Poza tym tam też mogą trzymać filiżanki lub czyste szklanki, które postawią w pokojach przygotowywanych na przyjęcie kolejnych gości. Zapasowe baterie (bo przecież woźny może być zajęty), pęki kluczy, kuferek z przydatnymi przyrządami – to wszystko, a nawet więcej znajduje się w wózkach hotelowych, które codziennie z pokojówkami oraz pokojowymi przemierzają korytarze hotelowe.

Wybór odpowiedniego wózka

Wózki hotelowe są bardzo różne i jeżeli decydujemy się na zakup takiego, który ma pomóc pokojówkom w wykonywaniu ich codziennej pracy, to warto zastanowić się nad wieloma aspektami. Między innymi warto przemyśleć, jaką pracę wykonują pokojówki, a najlepiej zapytać je, co mają zawsze przy sobie, a co chciałyby mieć, co ułatwiłoby im pracę. W ten sposób dowiemy się, jak duży powinien być wózek, ile przegródek oraz ile komór i schowków powinien mieć taki wózek. Dobranie idealnego na pewno zajmie trochę czasu, jednak kiedy wybierzemy już ten odpowiedni, to z całą pewnością nasze pokojówki będą nam wdzięczne. A nie ma nic lepszego w hotelu niż zgrany zespół niezależnie od wykonywanej pracy.