Szkło dekoracyjne w kuchni – czy to dobry pomysł

Szkło dekoracyjne w kuchni jest dobrym pomysłem, dla osób, którym znudziły się już klasyczne płytki. Szkło jest bowiem rozwiązaniem jednocześnie efektownym i funkcjonalnym. Doskonale sprawdza się w pomieszczeniach małych, bo optycznie je powiększa.

Szkło dekoracyjne w kuchni jest dobrym pomysłem, dla osób, którym znudziły się już klasyczne płytki. Szkło jest bowiem rozwiązaniem jednocześnie efektownym i funkcjonalnym. Doskonale sprawdza się w pomieszczeniach małych, bo optycznie je powiększa.

Szkło dekoracyjne Warszawa jest łatwe do utrzymania w czystości. Prezentuje się niezwykle nowocześnie i lekko. Ma również zalety dekoracyjne. Sprawdza się szczególnie dobrze w sytuacji, kiedy kuchnia połączona jest z salonem. Szkło jest bardziej neutralne niż płytki, a więc łatwiej go dopasować do aranżacji salonu.

Szkło bezbarwne ukazuje fakturę ściany, która znajduje się za nim. Mogą to być cegły czy kolorowa ściana. Oprócz tego do wyboru jest szkło matowe, lakierowane czy barwne. Wybierając szkło dekoracyjne trzeba pamiętać o dokładnym uszczelnieniu między szkłem i ścianą, co ma na celu uniknięcie trudnego do usunięcia kurzu i zabrudzeń. Można zrobić to przy pomocy silikonu bądź elastycznych podkładek. Szkło tego typu zamawia się zawsze na wymiar z uwzględnieniem m.in. miejsc na gniazdka elektryczne.

Gładka powierzchnia szkła świetnie sprawdza się w pomieszczeniach małych, którym dodaje lekkości i przestronności. Szeroka gama kolorów pozwala na realizowanie zasadzie dowolnego projektu kuchni. Najbardziej uniwersalne jest oczywiście szkło białe i przezroczyste. Najtańszy rodzaj szkła typu float można zakryć fototapetą. Dużą popularnością cieszą się przede wszystkim tafle szkła lakierowane i kolorowe. Są one efektowne, a jednocześnie odporne na zabrudzenia czy zadrapania. Poza tym dodatkowo można je zawsze wzmocnić siatką czy folią polipropylenową. Bardzo odporne z kolei jest szkło hartowane. Takie tafle montowane są na ogół na kleju lub na śrubach. Nowością na rynku jest szkło antybakteryjne czy z zamontowanymi diodami. Szkło dekoracyjne to ciekawy pomysł na wykończenie wnętrza. Taka aranżacja jest lekka i nowoczesna.

W przypadku montaż u szklanej tafli nad kuchenką należy sięgnąć po tzw. szkło bezpieczne, a więc o podwyższonej odporności termicznej i mechanicznej. To szkło klejone, które powstaje na skutek łączenia kilku szklanych tafli przy pomocy żywicy lub folii. Czasem jest to również szkło hartowane, otrzymywane na skutek obróbki zwykłego szkła metodą termiczną. Szkło hartowane może być bezbarwne lub kolorowe. Tafle bezbarwne montuje się na listwach montażowych lub dystansach. Tafla montowana na dystansach jest odsunięta od ściany, co pozwala na umieszczenie za nią dekoracyjnej tapety czy innego elementu.