Tajniki dekorowania stołu

Dekorowanie stołu przez wielu może być uważane za tzw. sztukę dla sztuki, aczkolwiek tym nieco bardziej wrażliwym chcieliśmy przypomnieć, że ta „sztuka” ma ogromne znaczenie. Przy stole nie tylko jemy, ale także spędzamy czas ze znajomymi czy rodziną. Aby te momenty przebiegały w najlepszej, atmosferze ważne jest to, jak wyglądać będzie stół, sala, pokój itp. Warto zadbać o dekoracje stołu również ze względu na doznania estetyczne, które będą towarzyszyć gościom podczas posiłku i może to głupie, ale bez wątpienia wpłyną na jego smak. Świetnym pomysłem na przyozdobienie jadalni są wazony dekoracyjne. Doskonale sprawdzą się również świeczki pływające, które dodadzą nieco nieszablonowości do wystroju. Kwiaty z kolei mogą wydawać się trochę oklepane, ale uwierzcie, że ciekawe i wzorzyste wazony dekoracyjne przykują uwagę na tyle, że to, co do nich będzie włożone, stanie się sprawą drugorzędną.

Dobierz wystrój do rangi uroczystości

Jeśli chodzi o bardziej formalne uroczystości, to starannie wykonane dekoracje stołu są podstawą. W zależności od okazji, na powierzchni ustawia się świece, naczynia ozdobne, roślinność oraz wazony dekoracyjne. Komunie, chrzty i wesela to szczególne okazje, dlatego warto zadbać o to, aby zarówno goście, jak i głównie bohaterowie czuli wzniosły klimat i emocje podkreślone za pomocą starannie udekorowanej sali.

Zadbaj o motyw przewodni

Ważne jest też to, aby nie przesadzić w żądną stronę. Wazony dekoracyjne i świece podczas obiadu ze znajomymi nie są tak istotne, jak przypadku poczęstunku z okazji Pierwszej Komunii Świętej. Świeczki pływające to z kolei kiepski pomysł na śniadanie wielkanocne czy wigilię. Tak się składa, że kwiaty i wazony dekoracyjne sprawdzą się prawie zawsze. Oprócz tego, co na stole, kluczowe znaczenie ma także obrus. Przyjęło się, że powinien zwisać przynajmniej 25 cm, talerze muszą być jednego typu, a sztućce trzeba rozłożyć wg zasad savoir vivru. Dodatkowo warto zachować jakąś myśl przewodnią tzn. gdy zdecydujemy się na nowoczesne świeczki pływające, to kwiaty nie powinny zostać wsadzone do wazonów dekoracyjnych nawiązujących do epoki barowej. Nie zniechęcamy oczywiście do eksperymentowania, a na stronie sklepu https://szklanatorebka.pl/ znajdziecie ciekawe kompozycje, jak i pojedyncze elementy do dekoracji stołu, z którymi każde przyjęcie okaże się wyjątkową chwilą dla wszystkich gości, którzy jeszcze przez długi czas będą pamiętać i chwalić dekoracje stołu, które towarzyszyły im podczas tego wzniosłego momentu.