Transport artykułów wartościowych – jak wybrać dobrego przewoźnika?

transport

transportPrzewiezienie nowoczesnych smartfonów, samochodów lub drogich lodówek musi odbywać się nie tylko za pomocą odpowiedniego środka transportu, ale również z zachowaniem wszystkich kluczowych środków bezpieczeństwa. Właśnie dlatego transport artykułów wartościowych jest domeną tylko niektórych firm działających w branży, które mogą zapewnić swoim klientom kompleksową i profesjonalną obsługę.

Metody transportu artykułów wartościowych

Do przewozu różnego rodzaju artykułów mających znaczną wartość wykorzystuje się na ogół tego samego rodzaju pojazdy jak w przypadku standardowego transportu. Niemniej jednak w celu ich zabezpieczenia stosuje się dodatkowe rodzaje ochrony, na przykład pasy, folie, gąbki, którymi otacza się palety lub same towary, aby w przypadku przesunięcia się nie mogły one jednocześnie się uszkodzić. To powoduje, że załadunek i rozładunek artykułów wartościowych na ogół trwa dłużej i wymaga większej cierpliwości.

Ubezpieczenie ładunku jest najważniejsze

Również usługi transportowe artykułów wartościowych wymagają ubezpieczenia. Większość ubezpieczycieli posiada korzystne dla ich klientów polisy, które w razie uszkodzenia lub zaginięcia towaru pokrywają szkody. Jednak nie zawsze standardowa kwota ubezpieczenia zawarta w polisie jest wystarczająca i może być konieczne dokupienie odpowiednich polis dodatkowych, aby w pełni zabezpieczyć ładunek. Przy doborze firmy transportującej warto dokładnie zapoznać się z warunkami ubezpieczenia

Wybierz zaufaną firmę

Do przewozu artykułów wartościowych konieczne jest wybranie takiego spedytora czy przewoźnika, który cieszy się dużym zaufaniem i będzie w stanie zapewnić klientowi kompletną pewność, że jego towary bez uszczerbku dojadą do wyznaczonego miejsca. Niestety, nie zawsze jest to takie łatwe – od czasu do czasu słyszy się o towarach „wypadających” z ciężarówek czy o napadach na ciężarówki, których przejazd miał być utrzymany w tajemnicy. W związku z tym w takich sytuacjach należy zawsze korzystać z usług firm doświadczonych, mających pozytywne referencje, często droższych, a jednak pewniejszych. Takie usługi swoim klientom oferuje między innymi Trans-Tok spod Warszawy – firma spedycyjna i transportowa mająca wielu zadowolonych klientów.

Gdy zatem konieczne jest przetransportowanie towarów wartościowych, nie warto wybierać pierwszego lepszego przewoźnika – tutaj liczy się profesjonalizm w każdym calu.