Urządzamy biuro – zalety regałów metalowych

Szukając eleganckiego wyposażenia do firmowego biura, często skupiamy się wyłącznie na klasycznych meblach wykonanych z drewna lub materiałów drewnopochodnych. Tymczasem nowe generacje mebli metalowych, w tym regały metalowe to ciekawa, bo niezwykle trwała alternatywa wobec klasycznych mebli drewnianych. Takie meble są nie tylko bardzo solidne i wyjątkowo wytrzymałe, są również niepodatne na uszkodzenia natury mechanicznej, na zalanie wodą i na ogień. Poza tym tego typu meble łatwo utrzymać w czystości, a na metalowych półkach można ustawić wyjątkowo ciężkie przedmioty. Trzeba również pamiętać, że metalowe meble to współcześnie zupełnie inny standard wykończenia niż to, z czym mogliśmy zetknąć się jeszcze kilkanaście lat temu.

Nowe regały metalowe dostępne są w wielu różnych wersjach kolorystycznych, dzięki czemu bez problemu można znaleźć konstrukcje dopasowane kolorystycznie do wystroju konkretnego wnętrza. Takie regały posiadają możliwość swobodnej regulacji poziomu położenia półek, dzięki czemu łatwo dopasować ich konstrukcję do wymogów konkretnego biura, a w szczególności do gabarytów przechowywanych na półkach przedmiotów, dokumentów, książek, oferowanych przez firmę produktów lub dowolnie innego rodzaju przedmiotów. Wbrew pozorom metalowe regały i inne biurowe meble wykonane z metalu nie są meblami ciężkimi. Często są nawet lżejsze od mebli klasycznych. Poza tym takie meble można bez problemu przesuwać z miejsca na miejsce, nie obawiając się o ich stan techniczny. W przypadku klasycznych mebli drewnianych, częsta zmiana ich położenia, w szybkim czasie prowadzi do wypaczenia mebli lub ich poszczególnych elementów tj. drzwiczki czy półki.

Szafy i regały metalowe to idealne rozwiązanie dla firm z branży motoryzacyjnej, gdzie biuro jest integralną częścią warsztatu samochodowego. Takie meble sprawdzą się również w przypadku wielu innych biznesów, gdzie biuro pełni funkcję czysto techniczną i uzupełniającą względem głównego pomieszczenia, w którym realizowana jest zasadnicza część działalność danego przedsiębiorstwa. W związku z tym, z szaf i regałów metalowych bardzo chętnie korzystają niewielkie firmy o profilu produkcyjnych, zwłaszcza przedsiębiorstwa działające w branży metalowej, motoryzacyjnej, budowlanej, a co ciekawe nawet firmy związane z branżą meblarską lub z szeroko pojmowanym stolarstwem. Wynika to z charakteru tego typu mebli. Są to konstrukcje w zasadzie nie do zdarcia, odporne na zabrudzenia i wilgoć, doskonale znoszące trudne warunki pracy, w tym nieuważne obchodzenie się z meblami. Regały metalowe odpowiednie do biur można znaleźć np. tutaj: http://www.regaly.biz/pol_m_Regaly-magazynowe_Regaly-metalowe-1731.html.