Urządzanie jadalni – podstawy

 Decydując się na urządzenie jadalni jako osobnego pomieszczenia, powinniśmy zadbać o jej wystrój. Tylko wtedy będziemy rzeczywiście zadowoleni ze swojej decyzji. O czym pamiętać, urządzając jadalnię?

Wystrój jadalni musi być dostosowany do jej funkcji. Oznacza to, że główną rolę w tym pomieszczeniu bezwzględnie powinny odgrywać stół i krzesła. Ich dobór to kwestia drugoplanowa, uzależniona w dużej mierze od naszych osobistych preferencji.

Z drugiej strony, funkcja użytkowa w jadalni nie powinna przeważać, nie dając miejsca na rozwinięcie kreatywności. O tym, że jadalnia musi się również świetnie prezentować, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. To ważne, szczególnie jeśli nie jadają w niej wyłącznie domownicy, ale zdarza się nam podejmować tam również gości.

Sposobów na uzyskanie ciekawego wystroju w jadalni jest całe mnóstwo. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się jasne wnętrza, wykorzystujące kolorowe dodatki, takie jak podkładki pod talerze, doniczki, czy nakładki na krzesła. Te niewielkie detale decydują o charakterze całej jadalni. Z łatwością można je zmienić, zmieniając również wystrój pomieszczenia. Odważniejsza wersja to połączenie kolorowych dodatków ze ścianą pomalowana na taki sam, jaskrawy kolor.