Wiązanki na sztucznych podkładach

Zazwyczaj tworzenie wiązanek okolicznościowych, czy to na rozmaite święta, czy też przy smutniejszych okazjach, np. pogrzebach, odbywa się ze sztucznych materiałów. Oczywiście, dostępne są też wiązanki naturalne, jednak z wielu powodów ludzie nie decydują się na nie zbyt chętnie.

Dziś podkłady sztuczne, na bazie których tworzone są rozmaite wiązanki, mają bardzo wysoką jakość, dzięki czemu korzystają z nich nie tylko kwiaciarnie, ale również floryści czy firmy zajmujące się tworzeniem dekoracji. Dlaczego warto tworzyć bukiety właśnie na nich oraz czym się wyróżniają i gdzie je kupić?

Cechy podkładów sztucznych

Dobrze przygotowany sztuczny podkład wyróżnia się przede wszystkim niesamowitą wytrzymałością. Jest to podkład, który można w zasadzie bez większych problemów wielokrotnie przenosić, a położony na zewnątrz i poddany działaniu np. promieni słonecznych nadal jest odporny na wszelkie zniszczenia oraz zachowuje bardzo dobrą formę oraz wygląd. Podkłady sztuczne właśnie z tego powodu często wykonywane są z sztucznych tworzyw, które w realistyczny sposób imitują np. igły (jako że zazwyczaj wykorzystuje się podkłady na iglakach). Cała konstrukcja wzmocniona jest dodatkowo metalowymi, grubymi i cienkimi drutami. Dzięki temu ogólna forma podkładu nie ulega zmianie nawet po włożeniu do niego wielu dodatków, zaś ruchome i możliwe do przekładania gałązki są niezwykle wygodne oraz elastyczne.

Wykorzystanie sztucznych podkładów

W zasadzie z uwagi na cechy podkładów sztucznych, można je stosować w najróżniejszych okolicznościach. Podstawowym użyciem są rzecz jasna wiązanki pogrzebowe kupowane w kwiaciarniach; to jednak nie jedyny użytek z podkładów. Można je stosować również podczas indywidualnego tworzenia dekoracji, np. stroików bożonarodzeniowych czy wielkanocnych. Podkłady sztuczne świetnie będą się prezentować jako podstawa do zbudowania ciekawego bukietu na inne okoliczności – można dodawać do nich nie tylko sztuczne kwiaty, ale również i te prawdziwe, cięte. Zestawienie podkładu np. z suszonymi źdźbłami zbóż pozwala na stworzenie ciekawego stroika w sam raz na dożynki.

Gdzie kupować podkłady?

Sztuczne podkłady najlepiej jest kupować tam, gdzie się to opłaca. Jeśli potrzebujemy podkładu już z dodatkowymi dekoracjami, to zastanówmy się, na jaką jest przeznaczony okazję. Do wyboru mamy podkład z dekoracjami z kwiaciarni, od florystki albo firmy zajmującej się dekoracjami. Alternatywnym wyborem jest hurtownia florystyczna(np. tutaj), gdzie znajdziemy duży wybór różnych pokładów w korzystnych cenach.