Więcej miejsca w pokoiku dzięki łóżkom na antresoli

Główny Urząd Statystyczny każdego roku podaje, ile metrów mierzy mieszkanie statystycznego Polaka. Dla wielu wyniki mogą być bardzo zaskakujące, gdyż przeciętne mieszkanie ma prawie 80m2. Ten ogromny metraż wynika przede wszystkim z tego, że brane były pod uwagę również domy. W miastach wiele rodzin mieszka na dużo mniejszych powierzchniach, w których z trudem się mieszczą. Czasem trzeba mocno się nagimnastykować, by na małej przestrzeni zmieścić wszystko, co potrzebne do komfortowego życia.

Mały metraż duże potrzeby

Wiele rodzin z dwójką czy trójką dzieci musi się zmieścić na 50-60 metrach, co często kosztuje rodziców wiele zabiegów i licznych remontów, żeby pomieścić wszystko, czego potrzeba do normalnego życia. Nie jest to łatwe, ale tak żyje bardzo dużo rodzin w naszym kraju. Przykłady z życia pokazują, że wystarczy kilka drobnych pomysłów, by ułatwić organizację przestrzeni. Coraz częściej przychodzą z pomocą programy telewizyjne związane z projektowaniem, które pokazują jak w łatwy sposób poszerzyć małe wnętrza. Również w katalogach wielkich sieci meblowych czy budowlanych znajdziemy gotowe rozwiązania, które pomogą w aranżacjach.

Na małej przestrzeni zazwyczaj brakuje miejsca do przechowywania. Jeśli chcemy ustawić wszystkie meble i łóżka to nagle się okazuje, że nie ma gdzie schować ubrań czy licznych przedmiotów dziecięcych. I w wielu mieszkaniach rzuca się to w oczy, gdyż wszystko zdaje się leżeć na wierzchu, co sprawia wrażenie nieporządku. A wystarczy w odpowiedni sposób rozplanować szafy i garderoby, które możemy wciskać we wszystkie kąty. W tym na pewno pomogą nam meble na wymiar, których odpowiednie rozmieszczenie pozwoli na znalezienie ogromnych ilości miejsca. Doskonałym pomysłem na dodatkową przestrzeń są również łóżka piętrowe na antresoli.

Niewielkie pokoiki dziecięce

W większości mieszkań pokoiki dziecięce mają nie więcej niż 10m2, co nie pozwala na zbyt wielkie możliwości aranżacyjne. Jeszcze trudniej jest, gdy takie pomieszczenie musi zajmować dwójka dzieci. Przy malutkich dzieciach nie stanowi to zbyt wielkiego problemu, ale kiedy dzieci zaczynają rosnąć to potrzebują coraz więcej przestrzeni i miejsca do nauki. Dlatego łóżka piętrowe na antresoli są doskonałym rozwiązaniem. Pozwalają na uzyskanie ogromnej ilości przestrzeni. Dziecko śpi na górze, a pod spodem zyskuje całą powierzchnię dla siebie. Nie ma żadnych problemów, by pod takim łóżkiem umieścić biurko szkolne, które pozwoli na spokojne odrabianie lekcji.

Łóżka piętrowe na antresoli to również świetne rozwiązanie, gdy pokój dzieli ze sobą dwoje dzieci. Nawet na niewielkim metrażu uda się zmieścić miejsce do spania, meble do przechowywania, kącik zabaw i biurko do nauki. Dzięki temu dzieci będą miały swoją własną przestrzeń, co często stanowi duży problem dla rodziców. Pociechy im starsze, tym potrzebują więcej intymności a takie łóżko może im je zapewnić. Dlatego jeśli w naszych pokoikach dziecięcych brakuje przestrzeni to czas pomyśleć o zakupie właśnie takiego mebla.

Więcej informacji znaleźć można na https://lozka.net.pl/pol_m_Lozka-drewniane_Lozka-pietrowe_Lozka-pietrowe-na-antresoli-247.html