Własna przestrzeń w swoim domu, podpowiemy jak ją stworzyć.

Aranżacja własnego mieszkania wielu osobom jawi się jako wymarzone zajęcie na „nowych czterech ścianach”, ale i jako realny problem – zwłaszcza w obliczu braku czasu, spowodowanego aktywną pracą zawodową, czy w sytuacji niewielkich umiejętności związanych z planowaniem przestrzeni tak, by była i funkcjonalna na każdy dzień, i piękna. W takich momentach warto powierzyć aranżację ekspertom!

Co daje przekazanie urządzenia własnego mieszkania specjalistom od projektowania wnętrz?

Dla wielu osób jest to przede wszystkim duży komfort organizacyjny. Mieszkanie kupione, można się niemal wprowadzać, ale.. brak jakichkolwiek mebli, wykończeń i ścisłego planu co do tego, jak taka przestrzeń miałaby wyglądać, sprawiają często, że dla właścicieli nowego mieszkania jest to nie lada wyzwanie. W tym momencie wykorzystanie doświadczeń i praktyki tych, którzy mieszkania urządzają zawodowo, jest po prostu bezcenne.

Zawodowi projektanci wnętrz nie tylko potrafią w tej sytuacji podpowiedzieć w jaki sposób zaplanować przestrzeń, ale i kierując się autentycznymi potrzebami właścicieli – zdecydować przy ich udziale o tym, jaki całościowy kształt będzie miało mieszkanie. Z potrzeby „szycia mieszkania na miarę” wyłania się często szalenie funkcjonalna wizja takiego wnętrza, której realizację krok po kroku przeprowadzają właśnie architekci wnętrz – zdejmując właścicielom ciężar projektowania, planowania, zakupu mebli i dekoracji, wykończenia, oraz ostatecznego rozmieszczenia poszczególnych mebli w mieszkaniu.

Ważnym atutem jaki ma np. projektant wnętrz Warszawa – bo to w tym mieście najwięcej zabieganych i zapracowanych osób decyduje się na taka usługę, jest to, że łączy on wieloletnie doświadczenie w tworzeniu przestrzeni mieszkalnych z potrzebami tych, którzy będą wkrótce w danym domu spędzać każdy dzień. Niepowtarzalny klimat wnętrza, drobiazgowe jego wykończenie i dopracowanie z pasją – to rzeczy, które decydują tu o tym, że mieszkanie wygląda naprawdę doskonale.

Wybierając projektanta wnętrz warto jednak kierować się kilkoma podstawowymi zasadami: sprawdź portfolio danej firmy lub osoby, tak, by mieć pewność, że rzeczywiście zna się na swojej pracy i ma na koncie zadowolonych klientów. Upewnij się czy podpisuje umowy na zakres wykony wach działań. Obejrzyj dotychczasowe realizacje i umów się na piśmie na czas wykonania usługi i ostateczną cenę. To elementy o których nie wolno zapomnieć!