Woda filtrowana dzbankiem

Picie wody jest dla naszego organizmu równie istotne jak jedzenie. Od dziesiątek lat zaopatrujemy się w ten produkt głównie w sklepach, coraz częściej też docierają do nas informacje o kiepskich właściwościach niektórych partii wód mineralnych wzbudzając niepokój u kupujących. Od niedawna jest na rynku produkt, który eliminuje nasze obawy. Tym produktem jest dzbanek filtrujący.

Woda filtrowana – Co to jest i czy warto?

Dzbanek filtrujący składa się z trzech części:

– pojemnika na wodę

– filtra

– pojemnika na wodę przefiltrowaną, czyli gotową do picia

Filtracja wody za pomocą dzbanka to nic innego jak wlanie do niego wody z kranu, która przepływając przez filtr do najniżej położonego pojemnika jest już gotowa do spożycia. Czynność trwa chwilę i zamiast pakowanej w plastik wody sklepowej, możemy całkowicie bezpiecznie pić „kranówkę”.

Na rynku jest duży wybór rozmaitych dzbanków – o pojemności od 1,5 l do 4 litrów. Należy tylko wziąć pod uwagę ilość potencjalnych użytkowników i dopasować wielkość pod własne potrzeby. Warto wcześniej zapoznać się z dostępnością filtrów, które należy wymieniać mniej więcej raz w miesiącu, w zależności od jakości wody.

Filtry są sercem dzbanka – występują też różne ich rodzaje. Większość usuwa kamień i chlor, są też wkłady filtrujące poprawiające pH wody oraz wzbogacające ją w np. magnez i inne minerały ważne dla zdrowia. Korzystając z dzbanka filtrującego należy pamiętać o regularnej wymianie wkładów w czym pomagają umieszczone w widocznych miejscach wskaźniki pokazujące stan zużycia filtra.

Niezaprzeczalnym plusem posiadania dzbanka filtrującego jest rezygnacja z kupowania wody butelkowej co ma znaczenie ekonomiczne, ale co równie istotne to bardzo ważny aspekt ekologiczny. Wszechobecny plastik zalewa nasze otoczenie i każde zmniejszenie jego użycia jest ważne dla nas i przyszłych pokoleń. Przefiltrowana w dzbanku woda jest także korzystna dla naszego organizmu. Wybierając konkretny filtr wiemy jakie cenne minerały zażywamy wraz z wodą.

Dzbanki wraz z filtrami możemy nabyć na stronie www.sklep.dafi.pl