Każdego rodzaju przeprowadzka – do własnego mieszkania, innego miasta lub przy zmianie siedziby firmy wiąże się z pakowaniem. Zwykle nie mamy problemu ze znalezieniem kilku mniejszych i większych pudeł, w dodatku oferta kartonów dostępnych na rynku jest bardzo obszerna. Jednak czasami przewożone przez nas przedmioty okazują się kompletnie niewymiarowe, poza tym chcielibyśmy spakowane rzeczy dodatkowo zabezpieczyć. Tym bardziej, jeżeli jesteśmy właścicielami małego przedsiębiorstwa i zajmujemy się transportem towaru na własną rękę. W takich sytuacjach najlepszym rozwiązaniem jest zakup folii ze stretchu.
– Stretch jest najczęściej wytwarzany z folii z linearnego polietylenu o niskiej gęstości, który wbrew pozorom jest bardzo mocnym materiałem. – tłumaczy pracownik firmy Techno zajmującej się produkcją i sprzedażą opakowań, urządzeń pakujących oraz folii, także tych ze stretchu.
– Wytrzymałość tego surowca czyni go bardzo popularnym właśnie podczas zabezpieczania ładunków na czas transportu, bez względu na rozmiar przewożonego towaru. Folią stretch zabezpieczymy nawet palety przemysłowe.
Stretch to rodzaj bardzo cienkiej i elastycznej folii, której rozciągliwość sięga 200%. Jej charakterystyczną cechą jest fakt, że po owinięciu wokół danego przedmiotu kurczy się, idealnie go stabilizując. Dzięki tej „samoprzylepności” jest bardzo łatwa w użyciu. To doskonały materiał zabezpieczający luźne przedmioty wewnątrz paczki, a nawet całe zestawy kartonów i palet. Występuje w postaci bezbarwnej oraz w kolorach czarnym, niebieskim i białym.
W kwestii zastosowania stretch najczęściej przydaje się przy wyżej wymienionych przeprowadzkach. Często wyprowadzając się z domu rodzinnego, zabieramy ze sobą masę rzeczy, które będą nam potrzebne, lub z którymi nie jesteśmy w stanie się rozstać. Przy tej okazji najczęściej wynajmujemy samochód, dzięki któremu przewieziemy wszystkie rzeczy za jednym razem. Warto w tym przypadku zaopatrzyć się w odpowiednią ilość stretchu, tak aby dokładnie wszystko zapakować. Dotyczy to zarówno drobiazgów, jak i mebli. Kilka owinięć folią stretch zadziała tak jak folia bąbelkowa, niwelując ryzyko uszkodzeń i obtłuczeń, do których może dojść w czasie transportu rzeczy do nowego miejsca. Nawet pakując wszystko w kartony, warto później owinąć je stretchem. Dzięki temu mamy pewność, że pudełka w trakcie jazdy nie przewrócą się i nie otworzą, a ich zawartość się nie zniszczy.
Stretch zapewnia ochronę przede wszystkim przed zabrudzeniem czy porysowaniem. To popularny materiał w magazynach i wszędzie tam, gdzie duże ilości towarów pakuje się na palety, aby zabezpieczyć towar przed upadkiem, zniszczeniem czy przemieszczaniem się. Folia znakomicie chroni także przed wszelkiego rodzaju warunkami atmosferycznymi – Stretch nie przemoknie pod wpływem deszczu i nie odwinie się pod wpływem wiatru czy burzy – wymienia specjalista Techno. – Naturalnie nie należy takiej palety wystawić na zewnątrz np. na rok, ale miesiąc czy dwa spokojnie wytrzyma. To bardzo trwały materiał, a w zależności od rodzaju zapakujemy w nią także jedzenie. Z tego względu stretch jest bardzo popularnym surowcem w wielu gałęziach przemysłu.
Dodatkową cechą charakterystyczną stretchu jest bardzo niska cena. Ze względu na koszty oraz swoje wszechstronne zastosowanie folii używają osoby prywatne, przedsiębiorcy, właściciele magazynów i sklepów. To najtańszy i najskuteczniejszy sposób na zabezpieczenie wszelkiego rodzaju przedmiotów i artykułów spożywczych.