Wyjątkowa łazienka na wyciągnięcie ręki!

W dzisiejszym poradniku skupimy się na trendach w układaniu płytek łazienkowych, które są warte do wzięcia pod uwagę przez wszystkie osoby, którym marzy się naprawdę wyjątkowo wyposażona łazienka.

Zanim jednak przejdziemy do tego, co modne – przypominamy, że przygotowanie jest najważniejszą częścią każdej renowacji. Jeśli fundament tego, co robisz, jest solidnie zbudowany, – jest większa szansa na to, że remont łazienki będzie naprawdę płynnym procesem. To w istocie przybliża Cię do tego, że projekt łazienki będzie naprawdę wyjątkowy.

Trendy w płytkach łazienkowych: błyszczące czy matowe?

Mając do czynienia z tym odwiecznym wyborem, przede wszystkim należy się zastanowić, jaki efekt podoba nam się bardziej. Najlepiej zrobić to, zanim jeszcze spojrzy się na asortyment renomowanych sklepów, takich jak Plytki24.pl, bo wtedy będzie trudniej. Aktualnie jednak okazuje się, że najmodniejsze są jednak matowe płytki, choć i błyszczące nadal mają swoich fanów.

Jeśli chodzi o kolory, zdecydowanie najczęściej są wybierane te dość neutralne jak:

  • szare płytki,
  • beżowe płytki,
  • białe płytki.

Ta paleta pozwala na późniejszą dużą swobodę, jeśli chodzi o dobór pozostałych elementów wyposażenia wnętrz, co jak wiadomo również przekłada się na to, jak bardzo wyjątkowa może być ostatecznie uzyskana łazienka. Sporo inspiracji w tym zakresie oferuje marka Pietrasanta oraz inne renomowane brandy, które znajdziesz na https://plytki24.pl/.

Płytki 60×60 i inne: jaki typ wybrać?

Obecnie już sama liczba dostępnych płytek łazienkowych już może sprawić, że wybór jednego typu jest bardzo trudnym zadaniem. Najpopularniejsze rodzaje płytek to:

  • kamień,
  • ceramika,
  • porcelana.

Każda opcja ma swoje zalety i wady, które mogą pomóc Ci zdecydować, która z nich jest najlepsza dla Twojego domu. Zachęcamy zatem do tego, by przed podjęciem ostatecznej decyzji mocniej rozeznać się w tym temacie i podjąć świadoma decyzję, dzięki której posiadana łazienka nie tylko będzie wyjątkowa pod względem estetycznym, ale również i funkcjonalnym.