Wyjątkowe umywalki nablatowe

Urządzając swoje mieszkanie warto zadbać o to, by wszyscy domownicy odczuwali jak największy komfort. Ważnym miejscem w każdym domu jest łazienka, ponieważ najczęściej to przestrzeń wspólna. Obecnie pomysłów na aranżację łazienki nie brakuje. Gdy sami nie mamy ciekawych pomysłów, możemy zawsze sięgnąć po czasopisma wnętrzarskie lub poprosić o pomoc profesjonalnych architektów wnętrz. Ci ostatnio bardzo często polecają umywalki nablatowe. Co warto o nich wiedzieć przed wyborem? Oto kilka ciekawostek.

Nowoczesny wygląd

Pomieszczenie, w którym znajduje się taki rodzaj umywalki jest od razu inne. Jest to bardzo estetyczny element wyposażenia łazienki. Gdy jest ona dopasowana do wolnostojącej wanny oraz WC, to całość prezentuje się wyjątkowo. Wówczas możemy odnieść wrażenie, że przenieśliśmy się do ekskluzywnego SPA. Umywalki nablatowe są również funkcjonalnym rozwiązaniem. Dzięki nim możemy uzyskać więcej przestrzeni w łazience, szczególnie tej, która ma niewielki wymiary. Blat, na której postawiona jest taka umywalka może służyć jako dodatkowe miejsce na ozdobną tacę ze świecami, flakonami perfum i innymi dekoracyjnymi elementami. Warto również podkreślić, że umywalki nablatowe odciążają łazienki i nadają lekkości całej przestrzeni. Zajmują one niewiele miejsce, a przy odrobinie kreatywności możemy stworzyć coś naprawdę oryginalnego. Za blat przecież posłużyć nam może niewykorzystana drewniana płyta, stara maszyna Singera lub stara komoda.

Montaż krok po kroku

Przy wyborze i montażu umywalki nablatowej musimy zwraca
uwagę na kilka ważnych kwestii. Zaraz po zakupie umywalki powinniśmy wybrać blat. Z racji tego, że stać będzie na nim umywalka, musi on być odporny na wilgoć. Najczęściej wykorzystywane są te wykonane z kamienia, gresu, kompozytu lub też zaimpregnowanego betonu. Można również wybrać blaty drewniane, tylko należy je odpowiednio zaimpregnować. Najlepszym jednak materiałem drewnianym będzie merbau, bambus oraz tek. Wysokość montażu również ma duże znaczenie. Od tego zależy komfort użytkowania. Umywalki nablatowe powinny być umiejscowione mniej więcej na wysokości 80 lub 90 centymetrów. Jest to pewna średnia, która pozwoli i dorosłym i młodszym swobodnie korzystać z umywalki. Kolejnym koniecznym elementem jest oczywiście bateria. Idealna będzie tak zamontowana, że strumień wody będzie bezpośrednio wlatywał do odpływu. Bateria powinna zostać umiejscowiona od 25 do 30 centymetrów powyżej górnej krawędzi umywalki.