Wyposażenie narzędziowni w narzędzia ręczne

narzędzia

narzędziaKażda narzędziownia, i każdy warsztat obróbczy oprócz szerokiego wyposażenia w narzędzia obróbcze, powinna zostać precyzyjnie wyposażona w narzędzia ręczne. Narzędzia ręczne wykorzystywane są nie tylko przy ewentualnych pracach związanych z utrzymaniem ruchu, ale także wtedy, kiedy istnieje konieczność chociażby zamocowania elementu w uchwycie, dokręcenia szczęk, łap, śrub lub też uchwytu. Narzędzia ręczne w narzędziowniach wykorzystywane są w szeroki sposób, często są to również narzędzia specjalistyczne, jak chociażby ściągacze, bądź szczypce do zdejmowania i zakładania pierścieni Segera. Narzędziownia, podobnie jak warsztat mechaniczny, powinna posiadać pełne wyposażenie, tak, aby narzędzia były gotowe do użytku w każdej chwili.

Co należy do wyposażenia podstawowego

Istnieje podział narzędzi ręcznych na narzędzia podstawowe oraz specjalistyczne. W zależności od potrzeb każdego warsztatu obróbczego, wyposaża się w narzędzia wyłącznie podstawowe lub także w specjalistyczne. Do narzędzi podstawowych z pewnością należą klucze płaskie, klucze oczkowe oraz zestawy kluczy nasadowych. Zarówno BETA jak również YATO, produkują klucze płaskie i oczkowe w pełnych zestawach, podobnie jak klucze nasadowe razem z nasadkami. Należy pamiętać o tym, że dobrze jest posiadać najbardziej popularne wielkości kluczy, to znaczy począwszy od numeru 4, a skończywszy nawet na 46. Wszystko uzależnione jest od potrzeb indywidualnych. Dodatkowo, niezbędne są młotki, brzeszczoty, wszelkiego rodzaju wkrętaki oraz klucze nimbusowe. W narzędziowni warto zaopatrzyć się także w młotki miedziane oraz obite gumą, gdyż ułatwia to mocowanie detali w szczękach imadła lub na stołach. Tak wyposażona narzędziownia, powinna być odpowiednio umeblowana. Jest to istotne, ponieważ pozwala utrzymywać porządek w warsztacie. Zarówno YATO jak również BETA posiadają swoje linie mebli narzędziowych oraz wózków narzędziowych. Przy czym w przypadku węższego wyposażenia narzędziowni warto posiadać jeden bądź dwa w pełni wyposażone wózki narzędziowe.

Narzędzia specjalistyczne

Prócz typowych narzędzi ręcznych, tacy producenci jak YATO i BETA posiadają własne linie narzędzi specjalistycznych. Są to narzędzia dedykowane do konkretnych prac, wykonywanych w konkretnych warunkach, lub w nietypowych maszynach i urządzeniach. YATO oraz BETA posiadają więc linię narzędzi nierdzewnych, przystosowanych do pracy chociażby w warunkach morskich lub w trudnych warunkach atmosferycznych. Popularna jest także seria narzędzi nieiskrzących. Narzędzia te z powodzeniem stosowane są chociażby w kopalniach bądź w miejscach, gdzie istnieje podwyższone zagrożenie wybuchem lub podpaleniem. W narzędziowniach także sporadycznie wykorzystuje się tego typu narzędzia. Znakomitym wyborem narzędzi ręcznych dysponuje internetowy sklep narzędziowy WWiN.pl.

Narzędzia bezpieczne, markowe i niedrogie

Wiele narzędziowni przykłada bardzo dużą wagę do zakupu narzędzi obróbczych. Niestety, już nikt nie przykłada tak dużej wagi do zakupu narzędzi ręcznych. Tymczasem zakup profesjonalnych narzędzi dobrej jakości, to przede wszystkim gwarancja bezpieczeństwa. Objechanie klucza na dużej wysokości, pęknięcie nasadki lub grzechotki oraz złamanie wkrętaka może i często prowadzi do problemów zdrowotnych. Kupując najtańsze i jednocześnie najsłabsze narzędzia, nie ma mowy o jakimkolwiek profesjonalnym podejściu do produkcji przemysłowej i obróbki. Zarówno narzędzia YATO jak też BETA należą do czołowych marek narzędziowych sprzedawanych w Polsce. Gwarantują pewność, funkcjonalność oraz trwałość. Narzędzia markowane przez YATO oraz BETA gwarantują funkcjonalność, trwałość oraz bezpieczeństwo. Dodatkowo, ceny narzędzi znajdują się w bardzo rozsądnym przedziale, dzięki czemu każda profesjonalna narzędziownia nie ucierpi finansowo na zakupie tego typu narzędzi.