Wyposażenie warsztatu – czyli co z pewnością się przyda

W czasie zimowych promocji warto zainwestować trochę środków na zakup dodatkowych specjalistycznych sprzętów na czas, gdy opadną śniegi, a kierowcy zaczną przyjeżdżać do warsztatu z większą częstotliwością.

Urządzenia takie jak montażownica do opon to mus, jednak stanowi ona zaledwie wierzchołek góry lodowej. W aucie jak wiadomo może zepsuć się absolutnie wszystko i to przeważnie w najmniej odpowiednim momencie. Posiadanie odpowiedniego wyposażenia pozwala na szybkie rozwiązanie problemów klienta, dzięki czemu zwiększa się prawdopodobieństwo, że gdy auto znów zacznie niedomagać to automatycznie pomyśli on o naszym warsztacie.

Obecnie coraz więcej kierowców kupuje samochody wyposażone w klimatyzację, którą co jakiś czas trzeba przejrzeć i co najważniejsza „nabić”. W efekcie stacja klimatyzacji w warsztacie samochodowym jest elementem, który bardzo szybko zarabia na siebie. W okresie ciepłych miesięcy praktycznie pewnym jest, że klienci będą prosili o zajęcie się samochodową klimatyzacją, „bo coś niedomaga” (z reguły brak gazu). Stacja klimatyzacji to większa inwestycja. Dobry kompaktowy egzemplarz jest wydatkiem rzędu kilku tysięcy złotych. Jednak jest to inwestycja, która się zwraca zarówno w krótko jak i długoterminowym rozrachunku. Okres zimowy to najlepszy czas na nabycie tego rodzaju elementu. W zimę jak wiadomo klimatyzacji się nie używa, więc nowe modele stacji zalegają na magazynach. W efekcie firmy sprzedażowe muszą wprowadzać różnorodne promocje żeby mówiąc krótko pozbyć się zalegającego towaru. Z racji zbliżających się świąt, z pewnością pojawią się różne promocje. Dzięki temu wysokiej jakości stacja klimatyzacji może być nabyta ze sporym upustem. Dobrej jakości produkt będzie czekał w warsztacie na ciepłe miesiące kiedy będzie mógł się wykazać. Wcześniejszy zakup oszczędzi sporo problemów. W lato, kiedy zapotrzebowanie jest większe na szybki zakup z reguły nie ma co liczyć, a rabaty są rzadkie – w końcu, gdy produkt jest potrzebny rabatów się nie udziela. Stacja klimatyzacji to zaledwie jeden przykład. Warsztat samochodowy to świat sam w sobie, który nieustannie się zmienia. Warto w okresie zimowym pomyśleć nad kupnem nowych lub wymianą już wysłużonych najbardziej priorytetowych urządzeń. Dobre rozplanowanie przyszłych zakupów jest znacznie efektywniejsze niż kupowanie pod wpływem nagłej potrzeby – gdy np. witalny sprzęt ulegnie awarii, co w rezultacie skutkuje zastojem w pracy.

Liczne promocje oraz rabaty pozwolą oszczędzić na przyszłościowych wydatkach i zmaksymalizować możliwości swojego warsztatu, kiedy klienci zaczną zajeżdżać co pięć minut.