Wystrój firmy, a jej reputacja

Podstawowym kryterium, którym powinniśmy kierować się przy aranżowaniu wystroju firmy, oprócz wygody pracowników i profilu działalności firmy jest opinia o firmie w oczach kontrahentów. Wielu z nich buduje ją właśnie w oparciu o pierwsze wrażenie, jakie wywarła na nim siedziba firmy. Bogatsi o tę wiedzę, powinniśmy zadbać o to, by nasza firma prezentowała się odpowiednio dobrze.

 

Siedziba firmy powinna korespondować z dziedziną jej działalności. Co to oznacza w praktyce? Kancelaria adwokacka lub notarialna powinna być urządzona w klasycznym stylu. Nie od dziś wiadomo, że takie wnętrza budzą w nas zaufanie i przekonują o powadze osób, które w nich pasują. W przypadku agencji reklamowej powinniśmy dążyć do innego efektu. Tu najważniejsze jest, by przekonać klienta o swojej kreatywności. Wystrój może być więc odważny i nowoczesny.

 

Dobrze jest też zadbać o komfort kontrahentów. Miejsca, w których przebywają najczęściej, takie jak poczekalnia, czy sala konferencyjna, powinny być zaprojektowane i urządzone tak, by klient czuł się tam wygodnie i bezpiecznie.

 

Oczywiste jest też, że siedziba firmy powinna być czysta i schludna. Najlepszym rozwiązaniem jest zwykle zatrudnienie profesjonalnej firmy, która będzie dbało o regularne wykonywanie porządków.