Wysusz dłonie!

Suszarki do rąk to bardzo przydatne urządzenie, zwłaszcza w restauracjach, barach, stacjach benzynowych czy innych miejscach, w których znajdują się publicznie dostępne toalety. Dzięki nowym technologiom zmienia się również mechanizm urządzeń i stają się one coraz bardziej niezawodne.

Najczęściej spotykanymi urządzeniami do suszenia rąk to suszarki naścienne, pod które należy włożyć ręce, a specjalna fotokomórka wprawia w ruch urządzenie oraz cały mechanizm. To, co najbardziej nas irytuje w takich suszarkach to długi czas oczekiwania, dlatego w ostateczności i tak wycieramy ręce w papierowe ręczniki, korzystamy z chusteczek, ale najczęściej nasze mokre dłonie pocieramy o spodnie lub spódnice.

Nowe technologie zmieniają się i obecnie producenci oferują coraz to więcej suszarek do rąk, które działają inaczej. Ich sposób funkcjonowania jest zależny od tego, jak są zamontowane. Oprócz tych wmontowanych w ścianę możemy również mieć do czynienia z suszarkami wolnostojącymi. Pomiędzy dwa panele wkładamy nasze dłonie i dzięki nawiewom z obu stron możemy o wiele szybciej wysuszyć nasze dłonie. Właściciele różnych obiektów, którzy chcieliby zainwestować w takie suszarki do rąk muszą jednak liczyć się ze sporym wydatkiem (nawet do kilkunastu tysięcy złotych), jednak warto tę kwestię przemyśleć. Suszarki naścienne irytują ludzi, nie spełniają swoich funkcji tak jak powinny, a w ostateczności często wzywany serwisant i tak wyrównuje koszty, które można byłoby wydać na nowoczesne urządzenie z mechanizmem, który zadowoli wszystkich.

W porównywaniu do innych alternatywnych sposobów suszenia, elektryczne suszarki do rąk są o wiele wygodniejsze dla osób, które czuwają nad czystością toalety. Przede wszystkim nie wymagają uzupełniania wkładów papierowych. Dodatkowo nie wytwarzają odpadów komunalnych. Koszty eksploatacyjne są niewielkie, dlatego w porównaniu do częstego zakupu ręczników papierowych są o wiele bardziej ekonomiczne opłacalne. Koszt, nawet tych droższych urządzeń zwraca się bardzo szybko.

Suszarki do rąk to bardzo przydatny element wyposażenia wielu obiektów, gdzie toaleta jest dostępna publicznie. Są świetną alternatywą dla miejsc, w których utrzymanie czystości jest bardzo ważnym elementem wizerunku całego obiektu, ale nieustanna kontrola ręczników papierowych pod względem wsadów oraz zaśmieconych koszy jest niemożliwa. Dlatego warto zainwestować w suszarki do rąk. Jednak przy wyborze warto się zastanowić nad tym, które urządzenie będzie tym lepszym i bardziej ekonomicznym.