Zalety okien dachowych Fakro

Okna dachowe to stolarka, od której oczekuje się więcej. Ten typ okien jest bardziej skomplikowany konstrukcyjnie i narażony na więcej niszczących czynników. Z tego powodu należy wybierać okna dachowe od sprawdzonych i pewnych producentów. Do takich należy Fakro. Na co możemy liczyć, wybierając ich produkty? Oto mocne strony okiennej stolarki dachowej od Fakro.

Poznaj firmę Fakro

Za jakością wyrobów stoją historia firmy, rozsądne decyzje zarządu oraz doświadczenie pracowników. Firma Fakro jest obecna na rynku już od ćwierćwiecza. Udał jej się wypracować pozycję jednego ze światowych liderów, osiągając sukces wykraczający daleko poza granice Polski. Można bez cienia przesady powiedzieć, że systemy dachowe Fakro są znane i chętnie wybierane na całym świecie.

Początkowo Fakro było małą rodzinną firmą – mówi znawca systemów okien dachowych z Hurtowni Pokryć Dachowych Dachlux. – Z firemki z kapitałem w 100% polskim wykształciła się korporacja o globalnym zasięgu. Przedsiębiorstwo Fakro było inicjatorem produkcji okien dachowych w Polsce. Wypracowało wiele własnych rozwiązań i dysponuje zapleczem technologicznym, które umożliwia tworzenie okien najwyższej jakości oraz stały rozwój.

Fakro wciąż poszerza ofertę i udoskonala produkty, dostosowując je do potrzeb klientów. Obecnie firma proponuje:

  • okna dachowe,
  • okna do dachów płaskich,
  • okna pionowe INNOVIEW,
  • schody strychowe,
  • akcesoria dachowe.

Czym wyróżniają się okna Fakro?

Mimo rozbudowanej oferty wciąż flagowym produktem Fakro są okna dachowe. Jakie są ich największe zalety?

Przede wszystkim każdy z wyrobów firmy Fakro przechodzi dokładne testy laboratoryjne, które potwierdzają deklarowane przez producenta właściwości i parametry. Okna tej firmy są wyjątkowo trwałe i świetnie radzą sobie nawet w skrajnych temperaturach. Świadczy o tym fakt, że są używane na całej kuli ziemskiej, nawet na Islandii, gdzie pogoda jest wyjątkowo nieprzyjazna. Co piąte okno na świecie to okno marki Fakro. Jeżeli to nie jest dostatecznym potwierdzeniem najwyższej jakości, niech będą nim: 10-letnia gwarancja, Aprobata Techniczna ITB i certyfikat zgodności z normą DIN 1855.

W produkcji okien dachowych Fakro stawia na wygodę obsługi, energooszczędność i bezpieczeństwo. Konstruktorzy starają się sprostać coraz wyższym wymogom klientów nie tylko przez stałe podnoszenie jakości wyrobu, ale też gamę produktów uzupełniających, np. żaluzje, rolety zewnętrzne i wewnętrzne czy moskitiery i markizy. Dzięki nim okna dachowe mogą być w pełni funkcjonalne.