Zalety posiadania posadzki z kamienia

Posadzki z kamienia cieszą się ogromną popularnością. Są ciekawą alternatywą dla tradycyjnych paneli podłogowych, parkietu czy płytek. Cechuje je ponadprzeciętna elegancja, trwałość oraz duże możliwości aranżacyjne.

Podłogi z kamienia przeważnie kojarzą się z tradycyjnymi, klasycznymi wnętrzami, a inwestorzy decydujący się na ich położenie głównie z miłośnikami chłodnej, stonowanej kolorystyki. Walory estetyczne kamienia naturalnego sprawiają jednak, że coraz chętniej jest on wykorzystywany również w nowocześniejszych pomieszczeniach, zarówno mieszkalnych, jak i biurowych czy usługowych. Posadzki z kamienia stają się synonimem elegancji, luksusu, prestiżu, podkreślają także status materialny inwestora. Zalet tego rodzaju posadzek jest o wiele więcej.

Wszystko to sprawia, że kamień naturalny znajduje coraz większe uznanie wśród klientów indywidualnych, a także pracowni projektowych. Co sprawia, że warto zainwestować właśnie w taką podłogę? Powodów jest co najmniej kilka:

Bogactwo kolorów i wzorów

Granit, marmur, bazalt czy piaskowiec nie muszą się kojarzyć wyłącznie z monotonią. Mnogość kolorystyczna oraz różnorodność struktury zawdzięczana jest naturalnym właściwościom poszczególnych rodzajów kamienia. Każdy z nich ma inne właściwości mechaniczne, inną strukturę, a co za tym idzie – inny wygląd. Na wygląd podłogi ma także wpływ format płytek, a także sposób ich obróbki. Faktem jest, że nawet w ramach jednej płytki możemy się spotkać z niezliczoną wręcz ilością kolorów. To czyni posadzki z kamienia wyjątkowymi.

Trwałość ponad wszystko

Decydując się na montaż jakiejkolwiek podłogi: posadzki z kamienia, podłogi drewnianej czy płytek kryterium wyboru jest nie tylko estetyka, ale przede wszystkim jej trwałość. Inwestorom zależy na tym, aby nawet przy dużym natężeniu ruchu podłoga przez jak najdłuższy czas zachowała oryginalne parametry techniczne. Kamień, chociażby w postaci granitu jest więc idealnym rozwiązaniem, charakteryzuje się bowiem twardością, odpornością na ścieranie, zarysowania oraz przebarwienia.

Duże możliwości aranżacyjne

Granit, marmur czy piaskowiec są piękne same w sobie. Różnorodność barw sprawia, że tego rodzaju podłoga może być wykorzystana praktycznie wszędzie. Posadzka z kamienia, którą wykonuje np. zakład kamieniarski Dario-Stone spod Warszawy idealnie sprawdzą się w domowym biurze, salonie, sypialni, w kuchni lub przedpokoju. Można je bezproblemowo połączyć z innymi materiałami, np. drewnem (podłoga z pełnego drewna lub deska trójwarstwowa).

Zwiększenie prestiżu wnętrz

Kamień naturalny zdecydowanie zwiększa prestiż wnętrza. Jeżeli zależy nam na tym, aby pomieszczenie było praktyczne, dające poczucie komfortu oraz cieszące zarówno ciało, jak i umysł, zainwestujmy w posadzkę z kamienia. Ten rodzaj podłogi doskonale skomponuje się z nowoczesnym lub klasycznym kominkiem, będzie idealnie współgrał z dopracowanymi meblami, świetnie zaprezentuje się przy górnym, bocznym oraz punktowym oświetleniu. Posadzka kamienna zmieni nawet najbardziej monotonne pomieszczenie w takie o charakterze luksusowym. Na pewno zrobi wrażenie na naszych gościach.

Podsumowanie

Podłoga z kamienia to niezwykłe rozwiązanie. Doskonale zaprezentuje się zarówno w dużym salonie, jak również kameralnym gabinecie. Jest inna, oryginalna, często awangardowa, ale dzięki temu jedyna i niepowtarzalna w swoim rodzaju. Warto przy jej wyborze dobrze zapoznać się z właściwościami mechanicznymi każdego kamienia. Można skorzystać z doświadczenia kamieniarza, który doradzi odpowiednie rozwiązanie.