Zalety rolet antywłamaniowych

W dzisiejszych czasach powinniśmy stawiać przede wszystkim na nasze bezpieczeństwo. W dobie ciągłej gonitwy za pracą, nie zwracamy uwagi na odpowiednie zabezpieczenie domu.

Zapominamy o tym, że nasze domy są naszymi twierdzami i oazami spokoju. Myślimy, że nieproszeni goście będą omijać szerokim łukiem nasze domostwo. Nic bardziej błędnego. Bezpieczeństwo to nie tylko czujniki przeciw pożarowe, czadu i różnego rodzaju alarmy dźwiękowe czy nawet drzwi antywłamaniowe.

Trzeba pamiętać o zabezpieczeniu jeszcze naszych okien. Do tego celu posłużą nam rolety antywłamaniowe. Szukając  takich rolet na terenie Warszawy, warto zapoznać się z firmą zaslaniamyokna.pl. Można u nich zamówić wszelkiego typu rolety w dobrej cenie.

Potrafią one mocno utrudnić wtargnięcie nieproszonego gościa do wnętrza domu. Zazwyczaj, żeby je sforsować trzeba użyć ogromnej siły i specjalistycznego sprzętu, którego używanie nie pozostanie niezauważone przez najbliższych sąsiadów.

Często osoby pragnące naruszyć harmonię naszego domu, nie porywają się na tak zabezpieczone mieszkania. Ważne jest, że można je stosować dosłownie wszędzie. Wiadomo, że należy je montować w domkach jedno lub wielorodzinnych. Nie warto z góry zakładać, że w domu ciągle ktoś przebywa więc nic nam nie grozi. Niestety to złodziej nas pilnuje, a nie na odwrót. Takie najście może zdarzyć się w nocy, kiedy smacznie śpimy, a niezabezpieczone okno może być dla niego zaproszeniem. Montaż rolet jest niestety dość kosztowny, ale pełnią one funkcję nie tylko antywłamaniową, ale również potrafią odpowiednio zaciemniać pomieszczenia. Doskonale sprawdzają się także podczas złych warunków atmosferycznych np. silnego wiatru lub mrozu. Stają się one dodatkowym elementem elewacji i przejmują funkcję bariery ochronnej np. stanowiąc dodatkową izolację okien. Dzięki temu rozwiązaniu również pomniejszamy straty cieplne budynku. Natomiast podczas letnich upałów są doskonałą barierą przed promieniami słonecznymi, a co za tym idzie pozwalają utrzymać w pomieszczeniu preferowaną temperaturę.

Rolety można także montować w blokach. Mają one zastosowanie nie tylko na parterze, ale i na wyższych kondygnacjach. Kiedyś nagminnie montowano w oknach kraty. To doskonała drabinka dla grabieżcy. Nic tylko się po nich wspinać i plądrować mieszkania. Jeśli nasze mieszkanie mieści się w takim budynku, byłyby to dobrym wskazaniem na montaż rolet antywłamaniowych. Sam sposób działania takich rolet jest wręcz dziecinnie prosty. Montowane są na zewnątrz budynku, tuż przed ramą okienną. Najbardziej powszechne rolety są zbudowane ze zintegrowanych profili, które połączone w jedną bryłę, montuje się na specjalnych prowadnicach. Zaletą takich rolet jest możliwość zastosowania w nich automatyki, która pozwala jednym przyciśnięciem pilota na podnoszenie bądź opuszczanie ich.

Można także spotkać się z ich zastosowaniem w oknach piwnicznych. Doskonale chronią przed próbami wybicia okna poprzez kopnięcie, a co za tym idzie oszczędzają nasze domowe wydatki.

Tak naprawdę nie ma ograniczeń w zastosowaniu rolet, a jeśli potrzeba sprawdzonych fachowców, którzy nie tylko zajmują się sprzedażą, ale również montażem, należy odwiedzić zaslaniamyokna.pl.