Zalety wełnianych dywanów

O mnogości zalet dywanów wykonanych z wełny świadczy fakt – iż są one wykorzystywane przez ludzkość już od wielu wieków. Stanowiły symbol statusu, podkreślały ekskluzywny charakter i prestiż danego budynku. Nie zmieniło się to do tej pory – obecnie dywany tego typu to nie tylko piękny wygląd, lecz również ciekawe właściwości. Jakie są ich najważniejsze zalety?

Szczególna miękkość

Każdy, kto miał okazje chodzić po tego typu dywanie – wie, o czym mowa. Wełna jest niesamowicie miękkim oraz delikatnym w dotyku materiałem. Sprawia to, iż wiele osób niemal zakochuje się w dywanach wykonanych z tego surowca. Z tego powodu świetnie sprawdzają się sypialniach lub salonach. Pamiętajmy również, że dywany wełniane to dobra propozycja do pokoju dziecięcego.

Higroskopijność

Wełna to materiał chłonący nadmiar wilgoci. Z tego powodu dywan może okazać się świetnym stabilizatorem powietrza w danym pomieszczeniu. W okresach wzmożonej wilgotności – będzie pochłaniać jej nadmierną ilość. Natomiast w suchych okresach – wełna w dywanie zwróci cząsteczki wody z powrotem do powietrza. Będzie mieć to pozytywny wpływ zarówno na nasze zdrowie, jak i samopoczucie.

Wytrzymałość

Ze względu na wyjątkową miękkość produktu, mogłoby się wydawać, że dywany wełniane są wysoce delikatne. Tak naprawdę docenimy je z powodu wysokiej wytrzymałości. Ważna jest również ich szczególna sprężystość. Sprawia to, iż włókna niemal zawsze wracają do swojej pierwotnej postaci – nawet po przestawianiu masywnych mebli, które wcześniej znajdowały się na dywanie.

Termoizolacja / dźwiękochłonność

Zalety dywanów wełnianych nie kończą się wyłącznie na miękkości, wytrzymałości oraz higroskopijności. Pamiętajmy również o ich właściwościach termoizolacyjnych. Z tego powodu świetnie sprawdzają się w miejscach, gdzie podłoga została wyłożona płytkami lub kamieniami. Dywany wełniane zapewnią nam ponadto chłonięcie dźwięków – z tego powodu często stosuje się je w pomieszczeniach znajdujących się na piętrze. Jako ciekawostkę warto również wspomnieć, iż chłoną promieniowanie UV.

Gdzie znajdziemy dobrej jakości dywany wełniane?

Poszukując produktu tego typu – warto znaleźć miejsce nie tylko z odpowiednimi cenami, lecz również z szerokim asortymentem – zapewniając nam duży wybór. Sklep Topworld (https://www.topworld.pl/) oferuje dywany wełniane zarówno w wersjach tradycyjnych, jak i nowoczesnym. Cechują się bogatym wzornictwem, dzięki czemu dopasowanie odpowiedniego do naszego stylu oraz kompozycji panującej w domu – nie będzie najmniejszym problemem.