Zalety żaluzji aluminiowych

W galeriach handlowych znajdziemy mnóstwo sklepów nie tylko związanych z odzieżą, ale także tych, które pomogą nam urządzić stylowo mieszkanie. Właściwie w dzisiejszych czasach mamy praktycznie nieograniczone możliwości. Pierwsze pomysły na ciekawe wnętrza możemy szukać w sklepach stacjonarnych. To właśnie tam znajdziemy mnóstwo dodatków, które mogą zmienić oblicze naszego mieszkania. Wybór jest tak szeroki, że większości z nas ma problem co wybrać. Jednakże najlepiej korzystać jest ze stron internetowych o tej tematyce, ponieważ tam znajdziemy mnóstwo ciekawych porad, a przede wszystkim – inspiracje.

Duża popularnością cieszą się osłony na okna, również okna aluminiowe. To dodatek, który znacząco potrafi zmienić klimat naszego pokoju. Choć niektórym może być w to ciężko uwierzyć, że tak naprawdę żaluzje czy rolety znane były już kilkaset lat temu. Dziś możemy powiedzieć, że jedynie udoskonaliliśmy ten dodatek sprawiając, że ma on nie tylko ładnie wyglądać. Metamorfoza dotknęła również żaluzje aluminiowe, które co prawda swoją największa popularność mają za sobą, ale nadal są chętnie przez nas wybierane. Jakie są jej zalety?

Zaczniemy od tego co jest widoczne na pierwszy rzut oka – kolory. Żaluzje aluminiowe kojarzą się niektórym z kiczem i latami 90. Firmy jednak postarały się o to, by produkt ten był nadal na czasie. Główne przeróbki dotyczą głównie mocowania. Poza tym to jaki kolor wybierzemy i czy będzie on pasował czy też nie tak naprawdę zależy od nas samych. Szeroka gama kolorów sprawia, że żaluzje aluminiowe sprawdzą się praktycznie wszędzie. I nie są to puste hasła reklamowe. Wiadomym jest, że chętnie kupują je osoby prywatne. Ale są one także chętnie kupowane przez firmy. W tym przypadku kolorystyka nie ma już tak wielkiego znaczenia jak szerokość lameli. Do domowego użytku wybierzemy żaluzje aluminiowe 25mm. To standardowy wymiar, który sprawdzi się w naszych oknach. Jednakże już w firmowych gabinetach potrzeba czegoś stabilniejszego, większego. I w tym przypadku odpowiedzią mogą być żaluzje aluminiowe 50mm. Szerokość tych lameli sprawdza się idealnie w większe okna. Zatem zaletą owych żaluzji jest fakt, że możemy z nich korzystać praktycznie wszędzie. Jednakże największa ich zaletą niezależnie od tego czy wybierzemy je do domu czy do firmy jest regulacja światła, które ma przenikać do pomieszczenia. Co najważniejsze – nie musimy totalnie odsłaniać czy zasłaniać żaluzji. Tak często bywa w przypadku połączenia zasłon z firanami – w naszym pokoju może być niezwykle jasno od słońca lub też totalnie ciemno.

To samo tyczy się rolet zewnętrznych. Wybierając żaluzje aluminiowe możemy to regulować za pośrednictwem prowadzenia żyłkowego. To z pewnością jedna z najważniejszych zalet żaluzji. To właśnie ona sprawia, że decydujemy się na nie, a nie na firanki czy rolety. Poza tym należy wymienić również fakt, że są one niezwykle wytrzymałe. Słońce im nie straszne. Potrafią spokojnie wytrzymać kilka-kilkanaście sezonów. Jeśli sami ich nie uszkodzimy naprawdę ciężko je zniszczyć. Czy żaluzje aluminiowe wyglądają efektownie? Być może nie aż tak bardzo jak inne żaluzje wykonane z innych materiałów, np. żaluzje drewniane. Mimo to należy przyznać, że dziś wyglądają lepiej. Zalet żaluzji aluminiowych jest mnóstwo. Na tle konkurencji wyglądają nadal dość atrakcyjnie.

Obecnie jako osłonę okien wybieramy różne możliwości. Na nowo dostrzegliśmy piękno firan, ale także dbamy o swoje bezpieczeństwo i coraz częściej montujemy w naszych oknach rolety zewnętrzne. To jednak nie zmienia faktu, że żaluzje aluminiowe zeszły w zapomnienie. Wręcz przeciwnie wyżej wspomniane zalety powodują, że nadal chętnie je wybieramy. Co więcej, bywają mieszkania, w których możemy dostrzec połączenie kilku rozwiązań. W każdym z nich znajdziemy żaluzje aluminiowe. Szereg zalet sprawia, że i tak do nich wracamy. A jeśli nadal stanowią one dla nas synonim kiczu to warto zainteresować się żaluzjami wykonanymi z innych materiałów – te bez trudu znajdziemy u polskich producentów. Tu musimy jednak liczyć się z większymi kosztami.