Zoom na stół

Bogactwo i różnorodność dostępnych mebli przyprawia o zawrót głowy. Wybór funkcjonalnego stołu, który będzie ciekawie wyglądał i zapewniał komfort użytkownikom nie jest prostą sprawą. Przy tak sporym wydatku jakim jest zakup stołu warto się zastanowić i przemyśleć decyzję zakupową.

Po pierwsze kształt

Zaplanuj dobrze przestrzeń przeznaczoną do spożywania posiłków. Domownicy powinni mieć swobodny dostęp do każdego miejsca przy stole. Zdecyduj jaki kształt stołu zapewni jak najwięcej komfortu użytkownikom i najlepiej wypełni miejsce w jadalni. Czy wybrać stół kwadratowy, prostokątny, okrągły a może i nietypowym kształcie.

Rodzaj materiału

Dobierz materiał do charakteru i stylu wnętrza. Do wyboru masz stoły z drewna, z metalu i szkła, z tworzywa sztucznego lub z płyt laminowanych. Możesz również połączyć kilka materiałów np. drewno ze szkłem.

Wykończenie

W zależności od rodzaju materiału z jakiego wykonany jest stół, możesz wybrać również jego wykończenie, rodzaj okleiny, jej kolor oraz czy stół ma być matowy czy z połyskiem. A może zdecydujesz się na szklany blat.

Funkcjonalność

Zastanów się również nad tym do czego stół będzie wykorzystywany. Jeśli tylko do okazjonalnego przyjmowania gości wybierz stół rozkładany, na co dzień nie będzie zajmował dużo miejsca. Jeśli potrzebujesz solidnego mebla do intensywnego użytkowania, odrabiania lekcji przez dzieci, wybierz duży stół, najlepiej z półką na dodatkowe rzeczy. Zadbaj także o to aby można było łatwo utrzymać go w czystości. W przypadku, gdy marzysz o stole ale nie masz zbyt dużo miejsca rozważ zakup ławy podnoszonej rozkładanej.

Stół to mebel, przy którym spędzamy dużo czasu, jego zakup potraktuj jako inwestycję we wspólne spędzanie czasu z najbliższymi.