Ciepłe wino? Nigdy więcej – coolery

Cooler do wina

Ten, kto kiedykolwiek miał wątpliwą przyjemność picia ciepłego wina doskonale wie, że jest to czynnik nie wpływający zbyt korzystnie na ten szlachetny trunek. Rozwiązaniem są coolery do wina, które stanowią coś na kształt specjalnego kołnierzyka utrzymującego niską temperaturę. Dzięki temu prostemu wynalazkowi butelka na kilka długich godzin zachowuje chłód, a zawarty w niej napój jest przyjemniejszy dla podniebienia.

Cooler do winaCoolery przechowujemy w zamrażarce lub lodówce, w zależności od tego, gdzie mamy miejsce i na jak niskiej temperaturze nam zależy. Oczywiście każde wino powinno być podawane w warunkach określonych przez producenta, dlatego przed podaniem, lepiej jest wszystko sprawdzić.

Inną zaletą coolerów jest to, że świetnie dostosowują się do kształtu każdej butelki, dzięki czemu otulają je szczelną powłoką. Jest to wspaniały gadżet zwłaszcza dla koneserów wina i wszelkiego rodzaju napojów alkoholowych w górnej półki ze względu  na estetyczny, bardzo elegancki wgląd.

Możemy kupić zarówno pojedynczy cooler, jak również pełen komplet kołnierzyków o różnych rozmiarach i kolorach.

Warto posiadać zresztą taki gadżet w domu, tym bardziej, jeśli często urządzamy przyjęcia na świeżym powietrzu latem, kiedy wysokie temperatury potrafią szybko ogrzać wino.

Stosunkowo niska cena to dodatkowy atut.