Jak urządzić jadalnię w nowoczesnym stylu?

Duża jadalnia z ogromnym stołem i dopasowanymi krzesłami – kto z nas nie marzył o takim miejscu w domu. Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem, pięknej jadalni i chcesz urządzić ją w nowoczesnym stylu, mamy dla Ciebie kilka wskazówek.

Zasady ogólne

Kierujemy się zasadą im mniej tym lepiej. Dobrze przemyślane i starannie dobrane elementy pozwolą na zachowanie nowoczesnego stylu i zyskanie jak najwięcej wolnej przestrzeni. Wybieraj kolory raczej stonowane, a jeśli marzą Ci się jakieś elementy w żywych kolorach, postaw na krzesła lub dodatki w modnym, mocniejszym kolorze.

Po pierwsze funkcjonalność i wygoda

Bez względu na to jaką część domu lub mieszkania urządzasz, ważne jest aby była ona wygodna dla użytkowników. Jadalnia to miejsce, w którym zbiera się cała rodzina. Każdy zazwyczaj ma przy stole swoje ulubione miejsce. Zadbaj więc o to aby tego miejsca nie brakowało. Jeśli Twoja jadalnia nie jest zbyt duża, a chcesz zapewnić jak największy komfort domownikom, wybierz stół rozkładany. Stoły rozkładane do jadalni cieszą się dużym powodzeniem ze względu na to, że nie zajmują dużo miejsca, a w razie potrzeby pozwalają posadzić przy stole większą liczbę gości. Krzesła powinny być dobrane do stołu i raczej w prostej, minimalistycznej formie.

Minimalizm w dodatkach

Styl nowoczesny charakteryzuje się starannym doborem dodatków.  Powinny być stosowane w ograniczonej ilości i uzupełniać całość aranżacji. Lepiej wybrać kilka eleganckich dodatków niż zapełnić nimi całe pomieszczenie. Mogą to być świeczniki, lampiony lub wazony o ciekawej fakturze lub kształcie.

Oświetlenie

Świetnie sprawdzi się duża lampa umieszczona nad stołem lub kilka mniejszych punktów świetlnych. To ważny element nowoczesnej jadalni. Lampa powinna zapewniać dużą ilość światła. Należy wybierać raczej lampy w prostej formie, ale mogą wyróżniać się ciekawym designem.

Urządzenie jadalni w stylu nowoczesnym nie jest bardzo skomplikowane. Mnogość dodatków w tej stylistyce sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie i urządzi przytulną, funkcjonalną jadalnię, w której cała rodzina będzie miło spędzała czas.