Duże rozterki małych mieszkań, czyli jak wybrać stół do małego salonu?

W małych mieszkaniach potrzebne są sprytne rozwiązania, które zajmują mało miejsca i są jednocześnie funkcjonalne. Jak urządzić salon aby pełnił funkcję również jadalni? Ławostoły rozkładane podnoszone będą idealnym rozwiązaniem.

Na co dzień wystarcza Ci mała ława lub stolik, ale od czasu do czasu zapraszasz większą liczbę gości? A może nie masz zbyt dużo miejsca ale od zawsze Twoim największym marzeniem było spożywanie obiadu z rodziną przy wspólnym stole. Jeśli tak, urządzając salon rozważ zakup rozkładanego ławostołu. Złożony zajmie niewiele miejsca, a w miarę potrzeb możesz korzystać z niego jak ze stołu. Nie bez powodu wielofunkcyjne meble robią furorę we wnętrzach o małym metrażu. Pozwalają na ograniczenie zajmowanej powierzchni i jednocześnie zaspokajają wiele potrzeb mieszkańców. Są też pomocnym rozwiązaniem, jeśli lubisz często zmieniać wystrój w swoim domu. W tym tygodniu stolik kawowy, a w przyszłym stół? Nie ma problemu. Z ławostołem rozkładanym zrealizujesz ten plan bez problemu.

Ławostoły rozkładane podnoszone podobnie jak klasyczne stoły są dostępne w wielu rozmiarach i kolorach. Wystarczy poświęcić trochę czasu aby znaleźć ten idealny. Niektóre firmy oferują dany model mebla nawet w 30 kolorach i z różnymi wykończeniami. Bez trudu więc dobierzesz kolor ławostołu do swoich mebli w salonie, a jeśli chcesz aby ławostół był elementem nadającym charakteru całemu wnętrzu, wybierz taki w wyróżniający się deseń lub w odznaczającym się kolorze.

Zadbaj też o to, żeby ławostół był stabilny i solidny. Zwłaszcza, jeśli będziesz go często przenosić. Dobrze dobrany posłuży wiele lat, a jeśli znajdziesz ten wymarzony, niech da Ci wiele miłych, spędzonych przy nim chwil.