Czym kierować sie przy wyborze firmy montującej podłogę?

Na rynku pojawia się coraz więcej firm zajmujących się montażem i remontem podłóg. Problemem może być wybór tej odpowiedniej, która odpowiednio zajmie się podłożem. Jednak jeśli będziemy pamiętać o kilku podstawowych zasadach, będziemy mieli pewność, że wybierzemy odpowiednią firmę.

Kiedy podejmiemy decyzje o tym, że naszej podłodze przyda się remont bądź kiedy w trakcie budowy domu musimy zacząć budować jego podłoże, koniecznym jest wybranie takiej firmy, która zagwarantuje nam usługę dobrej jakości.
Przy przeglądaniu oferty powinno się zwrócić uwagę na to, z jakimi producentami współpracuje dana firma. Dotyczy to oczywiście tych, którzy kładą zupełnie nową podłogę. Jeśli monterzy współpracują z uznanymi przedsiębiorstwami, których wykładziny są dobrej jakości, to możemy podejrzewać, iż firma montująca będzie w stanie nam zagwarantować usługi na najwyższym poziomie.
– Warto również zwrócić uwagę na to, czy dany zakład jest w stanie kompleksowo przeprowadzić wiele zadań związanych z pracą przy podłożu domowym – mówią fachowcy z robin-wykladziny.pl. Jeśli firma zajmuje się demontażem starych posadzek, poprzez naprawę nowego podłoża aż do instalacji zupełnie nowego pokrycia, to wiemy że z zakładem takim będziemy mogli podjąć współpracę na dłużej.
Warto, aby wachlarz usług był jak najszerszy. Dobre zakłady spokojnie powinny poradzić sobie z frezowaniem podłoży betonowych, naprawą pękniętych posadzek, szpachlowaniem ubytków lub wylewaniem mas samopoziomujących. Ponadto zakład powinien mieć doświadczenie w zrywaniu mechanicznym starych wykładzin dywanowych lub płytek pcv.
Firmy dbające o klienta w swoim katalogu posiadają zazwyczaj dodatkowe usługi. Jest to najczęściej dowóz wzorników, robienie pomiarów pomieszczeń, wstępne oględziny podłoża, pomiary jego wilgotności. Niektóre zakłady ten rodzaj prac traktują jako swoistego rodzaju bonus do całości zadania, jakie przed nimi się stawia i nie naliczają kosztów ich wykonania. Jeśli taka usługa pojawia się w ofercie to znak, że poważnie traktuje ona klienta dbając o jego zadowolenie.

„Po historii ich poznacie” – można sparafrazować słynną biblijną myśl. Oznacza to, że wcześniejsze wykonane przez firmę zlecenia będą dla nas sygnałem, iż zatrudnia ona fachowców którym ze spokojem można oddać naszą podłogę. Specjaliści z robin-wykladziny.pl potwierdzają, że firmy wykonujące swoją pracę na dobrym, wysokim poziomie często zyskują pozytywną opinię na zasadzie marketingu szeptanego. Taki ciąg poleceń sprawia, że zakład może pochwalić się szerokim portfolio wykonanych zleceń.

Oczywiście każdy, kto zastanawia się nad wynajęciem ekipy montażowej zwraca uwagę na koszta związane z usługą. Jednak podejmowanie decyzji w oparciu wyłącznie o to jedno kryterium może być zgubne. Zakup dobrej jakości sprzętu to spory wydatek, jednak tylko na takim pracownicy mogą odpowiednio wykonać swoją pracę. Zdecydowanie się na ofertę początkowo najtańszą może okazać się błędne, gdyż złe położenie podłogi może skutkować koniecznością jej poprawienia, a to generować będzie kolejne opłaty, co w ostateczności może znacznie podnieść koszta jej całkowitego położenia.