Elektryczne SUV-y od VW

Volkswagen ID.4 to elektryczny samochód osobowy typu crossover klasy średniej. Produkowany jest od 2020 roku, jednak jego prototyp o nazwie Volkswagen I.D. Crozz został przedstawiony w kwietniu 2017 roku podczas wystawy samochodowej Shanghai Auto Show. Volkswagen ID.4 sprzedawany jest na całym świecie, jednak główne rynki zbytu to europejski, amerykański i chiński. Na każdym z nich dostępne są modele Pure, Pure City oraz Pure Styl.

Volkswagen ID.4 – charakterystyka

Oficjalny debiut Volkswagen ID.4 odbył się we wrześniu 2020 roku. Tej średniej wielkości crossover oparty został o skonstruowaną dla samochodów elektrycznych platformę MEB. W zakresie designu został on utrzymany w awangardowej estetyce, która łączy w sobie muskularnie zarysowane nadkole, duże agresywnie położone reflektory połączone świetlistym pasem, a także wysoko poprowadzoną linię okien i jednoczęściowe lampy. Kabina pasażerska modeli ID.4 inspirowana jest natomiast tą znajdującą się VW ID.3. Odnaleźć można więc w niej charakterystyczny dżojstik do zmiany trybów jazdy, wyświetlacz zegarów oraz duży ekran w konsoli centralnej. Środek ID.4 jest przestronny i wygodny. SUV-y od VW pochwalić mogą się też sporym bagażnikiem o pojemności 534 litrów.

Więcej informacji na temat tego modelu, znajduje się na https://centrumwroclaw.pl/vw/.

Parametry techniczne Volkswagena ID.4

Volkswagen ID.4 pochwalić może się przyspieszeniem 0-100 km/h w ciągu 8,5-10,9 sekund. Zasięg samochodu wynosi 342-523 km/3, a moc systemowa 150 kW z Performance Upgrade. W przypadku wariantu Pro samochód dysponuje akumulatorem o pojemności netto 77 kWh. Czas ładowania w domu Volkswagena ID.4 wynosi ok.7,5 godziny, natomiast po 30 minutach szybkiego ładowania samochód może przejechać 150-320 km.

SUV-y od VW wyposażone są również w inteligentne rozwiązania, które zachwycą kierowców oraz pasażerów. Uatrakcyjnią one każdą podróż, a także zadbają o bezpieczeństwo podróżujących. Volkswagen ID.4 Wyposażony jest w Travel Assist, który utrzymuje pas ruchu i odległość od jadących z przodu pojazdów, ułatwia także poruszanie się w korkach. Zastosowane technologie pozwalają również na obsługę wybranych aplikacji i treści bezpośrednio w samochodzie oraz otrzymywanie w czasie rzeczywistym informacje o stacji ładowania i ich dostępności, cenach, godzinach otwarcia. Aplikacja We Connect ID. Pozwoli również połączyć się z samochodem, a smartfon może służyć jako pilot zdalnej obsługi. Czas podróży uprzyjemni radio, a w dotarciu do celu wspomoże przewidująca nawigacja i aktualizacja map.

Trzy wersje wyposażenia Volkswagena ID.4

Volkswagen ID.4 dostępny jest w trzech wersjach wyposażenia. Podstawową jest Pure. Gwarantuje on kierowcy akumulator 52 kWh z zasięgiem do 346 km, reflektory LED z automatyczną regulacją zasięgu, Sign Assist – system rozpoznawania znaków drogowych, system Front Assist z funkcją awaryjnego hamowania, bezprzewodowy App Connect – widok ekranu smartfona na ekranie nawigacji, park Pilot – czujniki parkowania z przodu i tyłu.

SUV-y od VW mogą też zaproponować o wiele więcej. W wersji Pure City do powyższych elementów wyposażenia dodany jest system nawigacji satelitarnej Discobver Pro, instalacja telefoniczna comfort z ładowaniem indukcyjnym, proaktywny tempomat z automatyczną regulacją odległości ACC oraz funkcją stop&go, podgrzewane przednie fotele, multifunkcyjna kierownica obszyta skórą z systemem podgrzewania.

Najwyższy pakiet wyposażenie oferuje Pure Style. W modelu tym zastosowany jest akumulator z zasięgiem 342 km oraz szereg udogodnień ułatwiających jazdę m.in. kamerę cofania, tylne światła w technologii LED, dynamiczne kierunkowskazy. W skład wyposażenia wchodzi również bezkluczowykowy dostęp i uruchamianie samochodu oraz reflektory LED Matrix z automatyczną regulacją zasięgu, oraz światłami na złą pogodę.

Każdy z tych modeli VW Pure, Pure City, Pure Style można dowolnie konfigurować. Do wyboru jest typ silnika, kolor lakieru, tapicerka, felgi oraz dodatkowe wyposażenie elektryczne i funkcjonalne. SUV-y od VW objęte są również pakietami Lease&Care, które oferują: pakiet Przeglądów Plus, ochrona pogwarancyjna Volkswagen Safe+ i Mobilność zastępcza